Trwa budowa drogi serwisowej, która ma odciążyć ruch na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie

  • 15.05.2019, 13:30
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Trwa budowa drogi serwisowej, która ma odciążyć ruch na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie Fot. B. Posłuszny Prace przy budowie aktualnie trwają. Ich zakończenie planowane jest na koniec lipca.
Gmina wyszła z inicjatywą rozbudowy drogi i jej dokończenia. Dlatego jeszcze w ubiegłym roku skontaktowała się z właścicielem działki, na której ma powstać nawierzchnia asfaltowa.

- W ramach zadania "Budowa drogi serwisowej w Cmolasie" powstanie około 40 metrów drogi łączącej drogę serwisową wzdłuż drogi krajowej nr 9 oraz drogę powiatową relacji Cmolas - Świerczów - informuje Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Koszt zadania wyniesie około 45 tys. zł. - Termin zakończenia prac to 31 lipiec. Droga ta odciąży ruch na drodze krajowej nr 9, gdyż dojazd do sklepu Delikatesy Centrum prawdopodobnie odbywał się będzie drogą serwisową - zaznacza włodarz.

Jak się dowiadujemy, właściciel oddanego terenu przejął część innej powierzchni należącej do gminy Cmolas. Tym sposobem żadna ze stron nie pozostaje stratna. Właściciel, który zamienił się częścią działki z gminą Cmolas, mieszka aktualnie w Stanach Zjednoczonych. Gmina jednak skontaktowała się z nim i ustaliła zamianę.

- Bardzo dobrze, że powstanie tam droga - mówi jeden z mieszkańców. - Na pewno będzie uczęszczana, a ruch w tej części wsi będzie płynniejszy. Będzie to bardzo dobre połączenie dla nas wszystkich - dodaje.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe