Zniszczona droga przez tiry. Radny Mechowca apeluje o interwencję

  • 15.05.2019, 18:00
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Zniszczona droga przez tiry. Radny Mechowca apeluje o interwencję Po raz kolejny problem z drogą w Mechowcu, na Zagrodach biegnącą na Kolonię w Weryni, poruszył na ostatniej sesji Józef Gancarz, sołtys i radny Mechowca.
Józef Gancarz, radny i sołtys Mechowca, apelował o zajęcie się sprawą zniszczonej drogi asfaltowej na Zagrodach w Mechowcu.

Przedstawiciel wsi na ostatniej sesji informował, że droga ta została zniszczona głównie przez samochody ciężarowe, które przejeżdżały tamtędy, aby dostać się na budowę małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni.

Zniszczenia

Gospodarz Mechowca obawia się, że jeżeli gmina teraz nie zareaguje, to droga, która już jest zniszczona, zostanie doprowadzona do jeszcze gorszego stanu.

- Najbardziej to została zniszczona na wiosnę, jeszcze przed tym jak zdążyliśmy postawić tam znak ograniczenia ciężaru - informował randy Gancarz. - Jeździły te tiry i jest asfalt tak spękany, że niepodobne - dodał.

Dokończyć odcinek

Józef Gancarz ponownie apelował o to, aby gmina zajęła się sprawą dokończenia swojego odcinka drogi biegnącego w stronę Weryni. - Prosiłbym, aby poczynić starania i dokończyć ten nasz odcinek żwirowej drogi na Zagrodach. Może to zmobilizuje gminę Kolbuszowa i zrobi ten swój odcinek. Jakby wójt podjechał i zobaczył, ile samochodów tamtędy jeździ, naprawdę to jest droga skracająca drogę do Kolbuszowej - tłumaczył rajca.

Mieszkańcy również narzekają na zniszczoną drogę. - Kiedyś był tam ładny asfalt, ale teraz minęło parę ładnych lat i się zużył - mówi jedna z mieszkanek Dzikowca. - Może dobrze by było, gdyby gmina się tym zainteresowała. Na tej żwirowej drodze do Weryni też jest dziura na dziurze - skarży się kobieta.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ja
Ja 15.05.2019, 21:04
Gmina ma na w nosie nasze problemy soectwa tylko wilcza wola i dzikowiec sie liczy a nie my mechowiec

Pozostałe