Dziesiątki interwencji strażaków. Woda dostaje się do piwnic

  • 21.05.2019, 21:32 (aktualizacja 22.05.2019, 09:33)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Dziesiątki interwencji strażaków. Woda dostaje się do piwnic Fot. Joanna Serafin Stan rzeki znacznie wzrósł. Na zdjęciu Nil w Kolbuszowej Dolnej.
Od godziny 12 strażacy strażacy PSP w Kolbuszowej oraz druhowie z jednostek OSP wypompowują wodę z zalanych posesji.

- W tej chwili działamy na terenie kilku gmin: Kolbuszowa, Majdan Królewski, Niwiska i Dzikowiec - powiedział nam Marcin Wieczerzak, rzecznik prasowy kolbuszowskiej straży, z którym skontaktowaliśmy się po godzinie 21. 

Jak dodał nasz rozmówca, praktycznie wszystkie jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego są zaangażowane w pomoc mieszkańcom. W niektórych przypadkach woda dostaje się do piwnic. 


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdecydował o wysłaniu Alertu RCB z ostrzeżeniem dla osób przebywających w 61 powiatach województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.  Czytamy w nim:

"Uwaga! Intensywne opady deszczu i burze. Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawieni prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz, zostać w domu."

Joanna Serafin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
powodzianin
powodzianin 22.05.2019, 00:38
Wszyscy do pomp !!!!
Ktoś wam zabrał tereny zalewowe. Kto ?
Nikt nie wie....
To są interesy a nie zabawa.
Jakeście gupie to teraz pompujta wodę.
A kto se podnawoził parę metrów ziemię wzdłuż Nilu to se sami sprawdzcie . No chyba żeśta rzeczywiście gupie.....

Pozostałe