Najwyższy stopień zagrożenia meteorologicznego w naszym powiecie! Zwołano sztab kryzysowy

  • 21.05.2019, 23:25 (aktualizacja 22.05.2019, 09:32)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Najwyższy stopień zagrożenia meteorologicznego w naszym powiecie! Zwołano sztab kryzysowy  Fot. Joanna Serafin
Już nie 2. a 3. stopień zagrożenia obowiązuje w powiecie kolbuszowskim. Intensywnie padać ma do jutra do godz. 10.

W Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej zwołany został sztab kryzysowy. Dwie osoby będą przez całą noc zbierać informacje na temat sytuacji pogodowej na terenie gminy Kolbuszowa. 

- Wszystkie sygnały od mieszkańców odbierają funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy kierują akcją - mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Zawodowców wspierają druhowie z jednostek OSP. To oni wypompowują wodę z zalanych piwnic czy posesji. - Najtrudniejszą sytuację mamy na ul. Mieleckiej w Kolbuszowej Dolnej - dodaje nasz rozmówca.

W dwóch miejscach (na ul. Zielonej i w Kolbuszowej Dolnej) monitorowany jest również stan Nilu.

Z magazyny przeciwpowodziowego zostało wydanych jak na razie kilka worków na piasek oraz plandeki, którymi zabezpieczony został przeciekający dach na ul. Kilińskiego w Kolbuszowej. 

 

Joanna Serafin

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec Kolbuszowej
Mieszkaniec Kolbuszowej 22.05.2019, 11:07
Na Kilińskiego już dawno powinni wyremontować dachy z papy a to winna władz Kolbuszowej (zakładu komunalnego jak i urzędu gminy )
Tyja
Tyja 22.05.2019, 07:54
Zielona zalana.
żałosne interesiki
żałosne interesiki 22.05.2019, 00:32
Zabrali tereny zalewowe pod budowę Galerii i Tesco !!! i nagle teraz się obudzili ? Plotki są takie że sławetny poseł ma interesy na ulicy rzeszowskiej, czy to prawda nikt nie potwierdza, ale nawet b.sołtys by się nie obraził na ewentualne dochody z tego tytułu.
Tacy nami rządzą, sami ich wybieramy.
Mieszkamy w niecce i każda powódź może być groźna, kto tego nie wie nie powinien się pchać do samorządu.

Pozostałe