Alarm powodziowy już nie tylko w Kolbuszowej, ale w całym powiecie kolbuszowskim

  • 22.05.2019, 12:45
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Alarm powodziowy już nie tylko w Kolbuszowej, ale w całym powiecie kolbuszowskim Fot. J. Serafin
W środę, 22 maja, o godz. 7.30, w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, starosta kolbuszowski zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczyli w nim: burmistrz Kolbuszowej, wójtowie gmin z powiatu kolbuszowskiego, komendant kolbuszowskiej policji oraz komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.

Podczas posiedzenia podjęto decyzję o wprowadzeniu alarmu powodziowego na terenie całego powiatu kolbuszowskiego.

Na chwilę obecną podejmowane są działania mające na celu zabezpieczenie mieszkańców w podtopionych i zalanych budynkach. Wszystkie jednostki z terenu powiatu OSP cały czas biorą udział w działaniach. W naszym powiecie ewakuowane zostały trzy rodziny (z użyciem pontonu) oraz odnotowano jedną samoewakuację. W dwóch szkołach, na terenie gminy Kolbuszowa, zostały odwołane zajęcia.

W Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej oraz Urzędach Gmin w całym powiecie uruchomione zostały całodobowe dyżury. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe