Drogi na terenie gminy Majdan Królewski. Czy wykonawca prac zostanie tym razem wybrany?

  • 26.05.2019, 09:30 (aktualizacja 26.05.2019, 12:07)
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Drogi na terenie gminy Majdan Królewski. Czy wykonawca prac zostanie tym razem wybrany?
Cztery firmy zgłosiły swój udział w przetargu na budowę, przebudowę i rozbudowę dróg na terenie gminy Majdan Królewski. Czy wykonawca prac zostanie tym razem wybrany?

Przypomnijmy, że był to już drugi przetarg na realizację tego zadania. Pierwszy, z uwagi na zbyt drogie oferty, został unieważniony.

I tak drożej

Tym razem najkorzystniejsza, bo najtańsza, oferta firmy "Drokam" z Piaseczna wyniosła 2 mln 674 tys. 143 zł. Trzy pozostałe oferty opiewały na kwotę 2 mln 705 tys. 203 zł (Przedsiębiorstwo "Molter" z Rudnej Małej), 2 mln 777 tys. 116 zł (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów) oraz 3 mln 280 tys. 220 zł (Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy).

Przy okazji otwarcia ofert okazało się, że gmina zamierza przeznaczyć na to zadanie mniej, niż zaproponowała każda z firm, biorących udział w przetargu, bo 2 mln 516 tys. zł.

Zakres prac

W ramach przetargu wykonanych ma zostać w sumie siedem dróg gminnych. Cztery z nich mają ulec rozbudowie, dwie mają zostać przebudowane, a jedna wybudowana. 

Nowe nawierzchnie mają zyskać dwie drogi w Majdanie Królewskim: droga wewnętrzna "Zbożowa" i "Droga Osiedla Podlasek".

W Krzątce rozbudowana ma zostać droga "Jasionka – Rębisze". Całkiem wybudowana zostanie w Hucie Komorowskiej publiczna droga gminna wraz z odwodnieniem. W Komorowie wyremontowany będzie odcinek "Skrzyżowanie – Janasówka ", a w Rusinowie - Stawisko - Gatka. W Brzostowej Górze remont czeka natomiast drogę relacji "Grabina - Brzostowa Góra". Zadania mają być gotowe do końca października.

 Czy tym razem dojdzie do rozstrzygnięcia przetargu? Do tematu jeszcze wrócimy.

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe