Będą utrudnienia na drodze nr 9 w miejscu powstającej małej obwodnicy Kolbuszowej

  • 27.05.2019, 08:22 (aktualizacja 27.05.2019, 09:21)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Będą utrudnienia na drodze nr 9 w miejscu powstającej małej obwodnicy Kolbuszowej Fot. B. Posłuszny Oficjalne otwarcie budowy obwodnicy odbyło się w poniedziałek, 15 kwietnia. Na zdjęciu Paweł Chamioło, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Mielcu, który nadzoruje prace przy budowie obwodnicy (pierwszy z prawej), oraz Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Trwają prace nad budową drugiej obwodnicy Kolbuszowej, która połączy krajową drogę nr 9 z drogą wojewódzką nr 987.

Jak informuje Andrzej Szpala, kierownik, prace na budowie idą sprawnie. - Aktualnie wykonujemy nasypy pod konstrukcję nawierzchni, na odcinku między rondami oraz w obrębie planowanego ronda na krajowej drodze nr 9 - tłumaczy. - Wykonujemy przebudowę sieci energetycznych i gazowych. Trwa budowa obiektu mostowego na potoku Górnianka, budowa kanalizacji oraz przygotowania do wejścia na DK9 - dodaje kierownik budowy.

Poza wycinką drzew i usunięciem humusu, czyli wierzchniej warstwy gleby, ekipa budowlana rozebrała most i wyburzyła budynki, które stały na trasie nowej drogi. Zostały wykonane wykopy i nasypy oraz przebudowana została sieć wodociągowa. Zamontowano także konstrukcję na rzece Górniance i wzmocniono podłoża.

Utrudnienia na krajowej

Jak podkreśla kierownik budowy, w czerwcu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na krajowej drodze nr 9. - Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w krótkim okresie - zaznacza Andrzej Szpala. - Następnie utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. W końcowej fazie robót, przełom sierpnia i września, będą kolejne utrudnienia w związku z układaniem nawierzchni bitumicznych. Na drodze wojewódzkiej nr 987 w najbliższym czasie nie będzie większych utrudnień - dodaje kierownik.

Intensywne opady

 - Roboty idą dobrze, niemniej jednak są drobne utrudnienia - informuje kierownik Szpala. - Związane są z intensywnymi opadami deszczu w ostatnim czasie.

Przedsiębiorstwo z Mielca, które zajmuje się budową drogi, planuje zakończyć pracę końcem września. - Jeśli nie będzie poważnych trudności, zamierzamy ukończyć budowę w tym czasie - kwituje przedstawiciel firmy.


Budowana obwodnica Kolbuszowej to trakt o długości ok. 1200 metrów, który w Kolbuszowej Górnej połączy dwie drogi. Drogę krajową nr 9 z drogę wojewódzką nr 987 biegnącą w stronę Sędziszowa Małopolskiego. Zostaną wybudowane dwa ronda oraz ścieżka rowerowa. Prace obejmą także przebudowę mostu na rzece Górnianka. Droga będzie oznakowana i oświetlona.

Inwestycja ma kosztować prawie 8,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z zewnątrz wynosi 6,2 miliona złotych. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe