- Każdy, kto pracował w Ceramice w Hadykówce, znajdzie ponownie zatrudnienie u mnie - podkreśla inwestor, który kupił zakład [ZDJĘCIA]

  • 30.05.2019, 14:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

- Każdy, kto pracował w Ceramice w Hadykówce, znajdzie ponownie zatrudnienie u mnie - podkreśla inwestor, który kupił zakład [ZDJĘCIA] Fot. B. Posłuszny Zakład Ceramiki Hadykówka, który od lat stał pusty, wymaga dużego nakładu pracy, aby mógł od nowa rozpocząć produkcję. Zdjęcie wykonane wewnątrz budynku.
Długo wyczekiwane ponowne otwarcie Ceramiki w Hadykówce ma nastąpić już niebawem. Spotkaliśmy się z inwestorem, który opowiedział nam o swoich planach.

Zakład w Hadykówce, który jeszcze kilka lat temu święcił sukcesy w zakresie produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych, od kilku lat stoi pusty i niszczeje. Pod koniec października 2014 roku została zatrzymana produkcja, a z końcem 2014 roku z pracą pożegnało się blisko 80 pracowników.

Sprzedana!

W sądzie w Kolbuszowej, na wniosek wierzycieli, toczyło się postępowanie egzekucyjne nieruchomości. Tymi wierzycielami były osoby fizyczne, podmioty gospodarcze i instytucje, m.in. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Skarb Państwa, Podkarpacki Inspektor Ochrony Środowiska i gminy. Dłużnikiem była Ceramika Polska Spółka z o.o. w Rzeszowie.

Końcem listopada 2017 roku odbyła się pierwsza licytacja zakładu. Nikt się jednak nie zgłosił. Następna odbyła się 24 maja 2018 r., do niej również nikt nie przystąpił.

W końcu, 4 czerwca 2018 roku, wpłynął wniosek od Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli o przejęcie nieruchomości. 20 września Sąd Rejonowy w Kolbuszowej udzielił przybicia wniosku. Prawo własności i wieczystego użytkowania przejął wówczas bank ze Stalowej Woli za kwotę ponad 5 mln 126 tys. Od 16 października 2018 roku Ceramika Hadykówka należała do banku.

Od kilku tygodni jest ona w posiadaniu prywatnego przedsiębiorcy. Nie wiadomo, za ile bank zdecydował się sprzedać zakład, gdyż jest to tajemnicą bankową.

Zniszczona i zaniedbana

Udało nam się porozmawiać z nowym inwestorem. Jak powiedział, na chwilę obecną wolałby poczekać i nie ujawniać nazwy swojej firmy. Jak nadmienił w rozmowie, zakład wymaga gruntownego remontu, ponieważ zniszczenia dokonane najprawdopodobniej przez ludzi są bardzo duże. 

Rozkradzionych i rozebranych jest kilka silników i rozdzielnic elektrycznych. Bardzo duże zniszczenia widoczne są gołym okiem. Właściciel nie zniechęca się jednak i chce odbudować zakład. - Chce wznowić działalność i ponownie produkować cegłę - mówi w rozmowie. Jak dodaje, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Ceramice, od przyszłego roku, ruszą piece i rozpocznie się produkcja. Wymaga to jednak dużo pracy.

Zatrudnienie mieszkańców

Jeżeli zakład zacznie działać od przyszłego roku, będzie potrzebował rąk do pracy. - W pierwszej kolejności chciałbym zatrudnić osoby, które pracowały tu wcześniej - podkreśla nabywca. - Każdy, kto pracował w Ceramice, znajdzie ponownie zatrudnienie u mnie - podkreśla inwestor z gminy Głogów Małopolski. 

Jak mówiła Teresa Krzysztofińska, nowa sołtys Hadykówki, jest ona zadowolona, że zakład ponownie rozpocznie działalność. Dodała również, że mieszkańcy będą mieli zapewnioną pracę w Ceramice.

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (4)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mati
Mati 29.06.2019, 11:04
Będzie jakies info jeszcze o tym zakładzie?i wgl gdzie wysylac cv?
Riter
Riter 01.06.2019, 15:02
Każdy znajdzie zatrudnienie. Ciekawe czy tak by gadał 3-4 lata temu. Teraz gdy nie ma ludzi do pracy (tych, którzy chcą pracować) to jaśnie pan miły. Powinni
Wzorowy pracownik
Wzorowy pracownik 01.06.2019, 12:09
Gdzie wysyłać CV ?
Cmolesianin
Cmolesianin 04.06.2019, 16:51
Do wójta?
cegła
cegła 30.05.2019, 18:33
kto jest winny zniszczenia i dewastacji tego zakładu jak myślicie
Andrzej
Andrzej 25.05.2020, 18:14
miejscowa młodzież i wandale. jak w 90% przypadków podobnych nieruchomości

Pozostałe