Majdański samorząd wybrał wykonawcę, który zajmie się w tym roku remontem i rozbudową dróg gminnych

  • 31.05.2019, 18:00
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Majdański samorząd wybrał wykonawcę, który zajmie się w tym roku remontem i rozbudową dróg gminnych
Przypomnijmy, że swój udział w przetargu na budowę, przebudowę i rozbudowę dróg na terenie gminy Majdan Królewski zgłosiły cztery firmy. Był to już drugi przetarg na realizację tego zadania. Pierwszy, z uwagi na zbyt drogie oferty, został unieważniony.

Na wykonawcę zadania wybrano firmę, która przedstawiła najkorzystniejszą, bo najtańszą ofertę.  Firma "Drokam" z Piaseczna wyceniła inwestycję na 2 mln 674 tys. 143 zł.

Przy okazji otwarcia ofert okazało się, że gmina zamierza przeznaczyć na to zadanie mniej, niż zaproponowała każda z firm, biorących udział w przetargu, bo 2 mln 516 tys. zł. Samorząd będzie musiał więc dołożyć do zadania dodatkowe 150 tys. zł.

Zakres prac

W ramach przetargu wykonanych ma zostać w sumie siedem dróg gminnych. Cztery z nich mają ulec rozbudowie, dwie mają zostać przebudowane, a jedna wybudowana. 

Nowe nawierzchnie mają zyskać dwie drogi w Majdanie Królewskim: droga wewnętrzna "Zbożowa" i "Droga Osiedla Podlasek".

W Krzątce rozbudowana ma zostać droga "Jasionka – Rębisze". Całkiem wybudowana zostanie w Hucie Komorowskiej publiczna droga gminna wraz z odwodnieniem. W Komorowie wyremontowany będzie odcinek "Skrzyżowanie – Janasówka ", a w Rusinowie - Stawisko - Gatka. W Brzostowej Górze remont czeka natomiast drogę relacji "Grabina - Brzostowa Góra". Zadania mają być gotowe do końca października.

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe