Wiadomo już, którzy z wykonawców zajmą się budową ogrodzenia i oświetlenia boiska piłkarskiego w Kolbuszowej Dolnej

  • 31.05.2019, 20:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Wiadomo już, którzy z wykonawców zajmą się budową ogrodzenia i oświetlenia boiska piłkarskiego w Kolbuszowej Dolnej Fot. UM Kolbuszowa Powadzone na stadionie przy ul. Wolskiej prace obejmują m.in. modernizację kompleksu lekkoatletycznego, budowę oświetlenia i nagłośnienia. Powstanie tam również m.in. boisko trawiaste do piłki nożnej. Boisko będzie składać się z bieżni czterotorowej i sześciotorowej na "setkę".
Prace potrwają do końca września. Ile zapłaci za to gmina?

Wykonawcy zadbają o montaż masztów i lamp oświetleniowych oraz linii kablowych zasilających. W planach jest, aby wokół boiska powstało ogrodzenie zewnętrzne wraz z bramami i furtkami. Ponadto za bramkami piłkarskimi zamontowane zostaną nowe piłkochwyty. Wiaty stadionowe dla zawodników mieszczące się na boisku zostaną przeniesione, a plac w ich obrębie  zostanie utwardzony kostką brukową. Oświetlenie oraz ogrodzenie powstaną do końca września. Za ich budowę gmina zapłaci ponad 300 tys. zł.

Na tym nie koniec inwestycji związanych ze sportem. Burmistrz Jan Zuba podpisał umowę dotyczącą budowy oświetlenia boiska treningowego (płyta górna) na stadionie w Kolbuszowej przy ul. Wolskiej. Na odbiór tej inwestycji poczekamy również do końca września. Zaplanowane prace wyniosą ponad 200 tys. zł. 

Jednym z wykonawców, który odpowiedzialny będzie za oświetlenie, jest Zbigniew Guźda z Kosów, właściciel firmy budowlanej "Guźda". Budową ogrodzenia zajmie się inwestor z Pruszcza Gdańskiego May.Pl Sp. z o.o.

TRWA PRZEBUDOWA STADIONU
Obiekt zostanie oddany do użytku w 2020 r. Koszt całości inwestycji to ok. 5 mln zł, z czego 1,5 mln zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Daro
Daro 02.06.2019, 08:38
A stadiony to się nie pomyliły Pani redaktor ?

Pozostałe