Srebrny jubileusz Korso

  • 20.10.2016, 13:30 (aktualizacja 20.10.2016, 13:40)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Srebrny jubileusz Korso Archiwum Korso
Ćwierć wieku temu w kioskach ukazał się pierwszy numer Tygodnika Regionalnego Korso. W gazecie skierowanej głównie do mieszkańców Mielca i okolic, nie zabrakło również wiadomości z miasteczka nad Nilem.

Rok 1991. Wspólnicy spółki Turbo w Mielcu zajmującej się naprawą sprzętu RTV decydują o założeniu pierwszej niezależnej gazety. - Dowiedziałem, że, mając kapitał, mogę założyć tytuł taki, jaki chcę. I to wcale nie pod kątem biznesu – ten już miałem, prosperował on całkiem dobrze. Na gazetę patrzyłem jak na coś, co jest symptomem nowych czasów, jak na coś, co będzie moim wkładem do tej wolności i demokracji, której byłem wielkim orędownikiem. Wówczas postanowiłem założyć gazetę, co spotkało się z pełną aprobatą wspólników – mówi Bogdan Rojkowicz, prezes AWR Korso (...)

Więcej w wydaniu papierowym Korso

 

Poniżej tekst o Kolbuszowej, który ukazał się ponad ćwierć wieku temu w pierwszym numerze Korso.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe