Z OSTATNIEJ CHWILI. Jest decyzja radnych w sprawie płatnego parkowania na rynku w Kolbuszowej

  • 31.05.2019, 12:51 (aktualizacja 31.05.2019, 12:54)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Z OSTATNIEJ CHWILI. Jest decyzja radnych w sprawie płatnego parkowania na rynku w Kolbuszowej Fot. Archiwum Korso
Tym tematem samorządowcy z gminy Kolbuszowa zajęli się dzisiaj, 31 maja, podczas sesji rady miejskiej.

Jak powiedziała podczas obrad Elżbieta Lis z UM w Kolbuszowej, pod uwagę brano różne propozycje jak zwiększyć rotację miejsc parkingowych w centrum miasta. 

Wyłączone miejsca

Administracja urzędu zaproponowała, aby opłata za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania wynosiła 1 zł. Opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 17. Ze strefy płatnego parkowania wyłączono zatokę postojową na przeciwko Rossmanna i obok przystanku autobusowego. 

Będą parkomaty 

Na rynku mają stanąć parkomaty (płatność monetami i kartą). Urząd planuje kupić trzy takie urządzenia - łącznie kosztowałoby to gminę ok. 60 tys. zł. Inwestycja ta miałaby się zwrócić w ciągu dwóch lat. 

Tylko "po bułki"

Radni chętnie wzięli udział w dyskusji na ten temat. Głos zabrał m.in.Krzysztof Wójcicki z Kolbuszowej, który zastanawiał się nad tym, czy nie wprowadzić niższej opłaty za krótszy czas postoju. Proponował także, aby wyznaczyć kilka miejsc dla klientów, którzy "wyskoczą" tylko na chwilę po coś do sklepu np. po bułki. 

Dla bogatych?

Z kolei radny Adam Kaczanowski wypowiedział się w imieniu osób gorzej usytuowanych. Według nich projekt uchwały jest niesprawiedliwy i skierowany do ludzi bogatych. Zaproponował, aby obowiązywały dwie godziny darmowe parkowania dla wszystkich a później wprowadzić wysoką opłatę. 

Wrócić do tematu 

Swoje zdanie wyraził także radny Stanisław Rumak z Widełki. Jak powiedział, według niego złotówka to nie jest dużo. - Nie zamykamy całej Kolbuszowej - stwierdził. Jak dodał, to nie jest uchwała "na zawsze", do której nie można za jakiś czas wrócić i ewentualnie ją zmodyfikować. 

Darmowy czas

Przed podjęciem uchwały radny Krzysztof Wójcicki złożył wniosek formalny, aby pierwsze 30 minut parkowania było darmowe jeden raz dziennie (po przekroczeniu tego czasu kierowca otrzymałby mandat). Pojawił się wówczas wątpliwości dotyczące warunków technicznych i prawnych wprowadzenia takiej opcji. Wniosek Wójcickiego poparło 12 radnych. Cztery osoby był przeciw. Pięcioro samorządowców nie oddało głosu 

Głosowanie radnych

Ostatecznie radni zgodzili się na wprowadzenie płatnej strefy parkowania w centrum miasta z poprawką Krzysztofa Wójcickiego. Za była większość samorządowców. Uchwała ma wejść w życie 14 dni po od daty ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. W praktyce oznacza to kilka tygodni. 

Więcej informacji na ten temat w najbliższym Korso.

Joanna Serafin

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bwl
Bwl 27.08.2019, 18:01
Kto się podszywa pode mnie?! To skandal!!! Nie tej treści komentarze pisałam! Powtarzam!!!
Barbara Woś-Lisiecka
Bwl
Bwl 27.08.2019, 17:52
Pytanie do radnego Wójcickiego. Kto będzie sprawdzał te pierwsze pół godziny. Czy parkometr?
Ha ha ha
Ha ha ha 01.06.2019, 14:33
Brakuje kasy to i się łapki wyciąga po zlotoweczki przecież pospólstwo ma swoje 500+ to niech płaci ....
Tomasz
Tomasz 01.06.2019, 14:15
Mysle ze wszyscy, ktorym ci radni ułatwili zycie i zwiekszyli tym samym obroty w sklepach na rynku (sarkazm) będą o tym pamietac idąc nastepnym razem do urn wyborczych. Brawo, zamiast zwiekszyc ilosc miejsc parkingowych to oni wprowadzaja oplaty. Juz widze tych wszystkich ludzi ktorzy chetnie zapłacą za parking i zrobią zakupy w polskich sklepach na rynku zaniast wybrac sie do zagranicznych marketow ktore oferuja darmowy parking i nizsze ceny. Brawo radni kolbuszowej! W walce z lokalnymi biznesami nie macie sobie równych
Barbara Woś-Lisiecka
Barbara Woś-Lisiecka 01.06.2019, 07:43
Zmieńcie moderatora na cenzora. Będzie mniej zakłamania.
Barbara Woś Lisiecka
Barbara Woś Lisiecka 01.06.2019, 07:35
Panie burmistrzu Kolbuszowej, pewnie pan nie zna powiedzenia "jak się nie najesz, to się nie naliżesz". Pasuje jak ulał do tych parkometrów. Jak was nie stać na parkometry w rynku, to nie wygłupiajcie sie z tymi trzema!
Barbara Woś Lisiecka
Barbara Woś Lisiecka 01.06.2019, 07:03
Kto bedzie sprawdzał te darmowe pół godziny i dawał mandaty? Może radni pod wodzą pana Wójcickiego,??!
wyborca
wyborca 31.05.2019, 23:17
i teraz wiemy których radnych nie wybierać
Piotr
Piotr 31.05.2019, 14:48
Brawo mój sklep ulubiony będzie na mojej wsi ?

Pozostałe