Gmina Cmolas. Chodniki będą tańsze niż prognozowali radni

  • 01.06.2019, 18:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Chodniki będą tańsze niż prognozowali radni Fot.B.Posłuszny
W gminie Cmolas mają powstać dwa nowe chodniki. Początkowo urząd planował przeznaczyć na ten cel ponad milion zł. Kwota jednak znacznie zmalała.

- Zmiany są wynikiem przeprowadzonych przetargów, skutkiem czego obniżamy kwotę pomocy rzeczowej - informował Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Gmina Cmolas chciała początkowo przeznaczyć 1 mln 50 tys. 570 zł na chodniki w Trzęsówce oraz w Ostrowach Tuszowskich. Kwota po przetargach zmniejszyła się o ponad 320 tys. zł. Urząd przeznaczy na te zadania prawie 730 tys. zł.

Przy drodze powiatowej relacji Ostrowy Tuszowskie - Trzęsówka - Siedlanka w Trzęsówce ma powstać ciąg dla pieszych o długości około 730 metrów. Przed przetargiem prognozowano, że ta inwestycja pochłonie 644 tys. zł. Finalnie jednak ma kosztować około 430 tys. zł.

Drugi zaplanowany na ten rok trakt powstanie w Ostrowach Tuszowskich. Będzie to kontynuacja już istniejącego chodnika po prawej stronie wsi. Ciąg o długości 459 metrów miał kosztować 406 tys. zł. Kwota zmalała o ponad 100 tysięcy, a budowa wyniesie około 297 tys. zł.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Cmolesianin
Cmolesianin 01.06.2019, 23:03
Po co te kilometry chodników, kiedy drogi gminne sie rozpodajo. Bedziemy chodnikamy jechac?

Pozostałe