Gmina Niwiska. Radny nalegał na promocje OSP

  • 01.06.2019, 16:06
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Gmina Niwiska. Radny nalegał na promocje OSP Fot. A. Pocałuń O tym, że samorząd współpracuje z organizacjami pozarządowymi m.in z OSP z terenu całej gminy, zapewniała Elżbieta Wróbel, wójt Niwisk.
Radny, wybiegając z planami na przyszły rok, złożył szefowej gminy propozycję. Zdaniem przedstawiciela gminy Niwiska może to być dobra reklama, która przyciągnie nowych ochotników.

Podczas obrad Piotr Skiba zaproponował, aby w przyszłym roku uwzględnić imprezę dla straży pożarnej. Samorządowiec zaznaczył, że w każdej miejscowości jest grupa strażaków, którą należałoby promować. - Najwięcej mieszkańców przyjeżdża z zagranicy w wakacje - zauważył Skiba. - Cała grupa strażaków jest już starsza, a młodych strażaków nie ma - podsumował. Dlatego jego zdaniem poprzez promowanie, chociażby przez zawody strażackie, byłaby to dla nich dobra reklama. - To jest grupa ludzi, którzy dla społeczeństwa coś dobrego realizują - podkreślił radny Piotr Skiba i dodał: - Powinno się ich docenić.

Radny Skiba, nawiązując do spraw organizacyjnych, podsumował to w taki sposób, że ochotnicze straże są sobie same w stanie zorganizować siedmiu sędziów. Radny nie chce, aby odkładać imprezę na wrzesień. Na koniec skierował swoje słowa do włodarz, mówiąc: - Na nich pani może zawsze liczyć. Powinni być oni wyróżniani za ich pracę. 

W odpowiedzi wójt Elżbieta Wróbel przypomniała, że gmina Niwiska współpracuje z organizacjami pozarządowymi m.in z OSP z terenu całej gminy. - Temat zawodów gminnych był burzliwą debatą na zarządzie gminnym OSP - zaznaczyła szefowa gminy. Jak podkreśliła, termin wakacji nie jest odpowiedni, ponieważ wtedy są komisje z państwowej straży pożarnej, dlatego temat przesunął się na zawody gminne na 8 września. Zawody powiatowe zaplanowano na 15 września.

- Doszliśmy już do tego, że zawody gminne odbywają się w kolejnych miejscowościach gminy - podkreśliła Wróbel. Jeżeli OSP nie będzie miała warunków przeprowadzić zawodów w tej miejscowości, w której działa, będzie mogła zorganizować je na stadionie w Niwiskach lub w innym sołectwie. - Pomożemy w organizacji - zaznaczyła wójt - Co do przyszłego roku, temat podejmiemy, nie widzę problemu - podsumowała włodarz.

Anna Pocałuń

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Józef
Józef 20.06.2019, 14:16
Pani wójt mundur leży idealnie. Gdzie go szyto!!!
mar4ko
mar4ko 02.06.2019, 07:47
W strazy czlonkowie aktywni to mlodzi,starsi to czlonkowie wspomagajacy tak dla wyjasnienia
Józef
Józef 01.06.2019, 21:15
To Pani wójt też działa w straży? Mundur pasuje , ale w akcjach gaśniczych to chyba wójtowa nie jeździ?A mundur to ktoś pewnie ufundował .
Kazik
Kazik 20.06.2019, 14:19
Na pewno z własnej pensji uszyto mundur !!!!

Pozostałe