Kolejny ksiądz z Podkarpacia za kratami. Za molestowanie!

  • 07.06.2019, 16:18

Podziel się:

Oceń:

Kolejny ksiądz z Podkarpacia za kratami. Za molestowanie! To kolejny przypadek sprawy o molestowanie, która znalazła finał w sądzie.
Były diecezjalny duszpasterz młodzieży w Rzeszowie, ksiądz Paweł T. usłyszał wyrok 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Kuria przekazała w tej sprawie komunikat.

Ksiądz usłyszał wyrok za molestowanie chłopców, a cały proces toczył się z wyłączeniem jawności. Wreszcie sąd skazał go za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Ofiarami duchownego było trzech gimnazjalistów molestowanych podczas rekolekcji.

W czwartek, 6 czerwca, po ogłoszeniu wyroku kuria diecezjalna w Rzeszowie wydała komunikat:

W związku z zapadłym w dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie prawomocnym wyrokiem w sprawie ks. Pawła T. Kuria Diecezjalna oświadcza, co następuje:

1. Przyjmujemy wyrok do wiadomości ze smutkiem i bólem z powodu czynów popełnionych przez księdza.

2. Podtrzymujemy wolę udzielenia pomocy wszystkim pokrzywdzonym w ramach działającego w diecezji świeckiego zespołu ds. pomocy ofiarom nadużyć seksualnych.

3. Wyjaśniamy, że władze Diecezji Rzeszowskiej nie biorąc udziału w tym postępowaniu nie znają żadnych bliższych szczegółów sprawy z racji wyłączenia jawności postępowania przez Sąd. Dlatego Kuria nie będzie udzielać żadnych innych komentarzy w tej sprawie ani też odnosić się do dotychczasowych publikacji medialnych.

4. Wobec ks. Pawła T. zostanie obecnie wznowione postępowanie kanoniczne. Ostateczna decyzja w jego sprawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należeć będzie do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

ks. Piotr Steczkowski

kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ucio z Golcowej
Ucio z Golcowej 09.06.2019, 21:56
A to wielki był występek
ksiądz całował chł0pcaw pępek!
TYlawa
TYlawa 07.06.2019, 17:06
Atak na Kościół ?
Mohery ratujcie

Pozostałe