GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Interwencja od czytelnika w sprawie fotowoltaiki

  • 08.06.2019, 12:00
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Interwencja od czytelnika w sprawie fotowoltaiki Fot.Archiwum Na tę chwilę montaż paneli zakończył się w 20 gospodarstwach na terenie gminy Majdan Królewski.
Mieszkaniec Majdanu Królewskiego poprosił nas o interwencję w sprawie jednego z projektów realizowanych przez samorząd.

- Chodzi mi o panele fotowoltaiczne, o montaż których gmina starała się w partnerstwie z innymi samorządami. Dofinansowanie udało się uzyskać i w zasadzie już tę fotowoltaikę zakładają. W umowach, które podpisaliśmy, mamy określony termin na 30 maja, ten montaż ma się zakończyć, ale wykonawca się, niestety, nie wyrabia - wyjaśnił nam Czytelnik. - Mamy do spłacenia jeszcze po 500 zł do 15 czerwca, ale dlaczego mamy płacić, skoro robota stanęła w miejscu - stwierdził.

Zdaniem mężczyzny, za opóźnienia w wykonaniu zadania, konsekwencje powinna ponieść firma wykonująca prace. - Skoro firma nie dotrzymuje umowy, to ponosi jakieś koszta. I moim zdaniem gmina powinna to wyegzekwować od wykonawcy - zaznaczył.

 W sprawie przedstawionej nam przez Czytelnika skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy w Majdanie Królewskim.

Jak poinformowała nas Janina Wójtowicz, zastępczyni wójta, w projekcie bierze udział 105 gospodarstw z terenu gminy Majdan Królewski. - Montaż paneli fotowoltaicznych jest rozpoczęty na 40 gospodarstwach, a ukończony na 20 - wyjaśniła Janina Wójtowicz. Zapewniła, że w pozostałych gospodarstwach w najbliższym czasie prace zostaną rozpoczęte.

Zastępczyni wójta odniosła się do wspomnianych opóźnień w wykonaniu zadania. - W piątek, 31 maja, do umowy został podpisany aneks w sprawie przedłużenia terminu zakończenia prac - stwierdziła.

Dominika Garbacka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Czytający
Czytający 29.07.2019, 15:05
Pytanie do pani Redaktor: czy pani Wójtowicz jest żoną zastępcy wójta? Bo z nazwa "zastępczyni" właśnie to sugeruje. Słowo zastępca odmienia sie tak samo jak wychowawca. Natmiast w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją prof. Andrzeja Markowskiego (Warszawa 2004, s. 1341) przy haśle wychowawca (1. ‘osoba wychowująca innych, kształtująca ich osobowość’. np. Wychowawca kilku pokoleń fizyków; 2. ‘w szkole nauczyciel opiekujący się klasą’, np. Wychowawca najmłodszych dzieci; Wychowawca II b) znajdujemy następującą informację:
„W sytuacjach oficjalnych [słowo wychowawca] używane [jest] także w odniesieniu do kobiety, [jednak] tylko w liczbie pojedynczej, np. Była doskonałym (nie: doskonałą) wychowawcą; Pani Kowalska to świetny wychowawca. Ale: Panie Kowalska i Nowak to doskonałe wychowawczynie”.
Podsumowując: Janina Wójtowicz to zastępca wójta. Gdyby pani Redaktor awansowała, napisalibysmy że panie Wójtowicz i Garbacka są zastępczyniami wójta. Póki tak nie jest, proponuję pani Redaktor lekturę słownika.

marko
marko 08.06.2019, 16:36
Zostal podpisany aneks do umowy to znaczy ze co i juz wszystko rozumie

Pozostałe