Może zagrzmieć. Alert pogodowy I stopnia dla podkarpacia

  • 08.06.2019, 20:30
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Może zagrzmieć. Alert pogodowy I stopnia dla podkarpacia Archiwum
Na dworze gorąco, parno, każdy z nadzieją na deszcz spogląda w niebo. Dzisiaj bez kawy raczej się nie obeszło. Jest szansa, że przez nasze województwo przejdą burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla województwa podkarpackiego przed burzami z gradem.

W województwie podkarpackim obowiązuje I stopień zagrożenia wystąpienia burz.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13:00 do godz. 24:00 w dniu 08.06.2019. Przewidywane opady deszczu do 40 mm, wiatr w porywach do 80 km/h. 

Co oznacza I stopień zagrożenia?: Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe