Z PODKARPACIA. Policyjni wodniacy rozpoczęli patrole nad jeziorem tarnobrzeskim

  • 09.06.2019, 14:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Policyjni wodniacy rozpoczęli patrole nad jeziorem tarnobrzeskim Fot. KMP Tarnobrzeg
Jezioro Tarnobrzeskie w gorące dni, przyciąga wielu amatorów sportów wodnych i plażowiczów. Policjanci z komendy miejskiej w Tarnobrzegu patrolują rejon zbiornika, mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz quady. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a plażowiczom o istniejących zagrożeniach.

Od kilkunastu dni ciepła i słoneczna pogoda przyciąga nad Jezioro Tarnobrzeskie coraz więcej osób. Policyjni wodniacy rozpoczęli właśnie patrole, czuwając nad tym, by plażowicze i miłośnicy wodnych kąpieli spędzili ten czas beztrosko. Zabezpieczają różne imprezy odbywające się nad jeziorem, prowadzą działalność profilaktyczną dla dzieci i młodzieży.

- Policyjni motorowodniacy sprawdzają stan trzeźwości osób, które pływają po Jeziorze Tarnobrzeskim żaglówkami, kajakami oraz rowerami wodnymi. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, przypominają plażowiczom o istniejących zagrożeniach, radzą jak unikać kradzieży czy oszustw - poinformował rzecznik prasowy tarnobrzeskiej policji.

Pamiętajmy:

  • pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR. Stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników
  • nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50m), gdy wieje porywisty wiatr
  • nie skacz rozgrzany do wody, przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi
  • nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy, pływaj w miejscach dobrze Ci znanych
  • nie skacz do wody w miejscach nieznanych, może się to skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę"
  • nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i niebezpieczne zachowania (brutalność, agresję, rywalizację)
  • pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło
  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!

Policjanci przypominają:

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi grzywna do 500 złotych.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe