Dlaczego akurat kierowcy jednośladów zwolnieni będą z opłaty?

  • 13.06.2019, 06:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Dlaczego akurat kierowcy jednośladów zwolnieni będą z opłaty? Archiwum
- Dlaczego motorowerzyści i motocykliści mają nie być objęci opłatą parkingową w centrum miasta? - dopytuje nasz Czytelnik. - Przecież oni też zajmą miejsce postojowe - dodaje mężczyzna.

Wciąż nie wiadomo konkretnie, kiedy strefa płatnego parkowania zacznie obowiązywać na placu Wolności w Kolbuszowej. Z uchwały przyjętej przez radnych wynika jednak, kto płacić nie będzie musiał. Wśród zwolnionych z opłaty znaleźli się wspomniani kierowcy jednośladów. - Dlaczego akurat oni? - dopytywał nasz Czytelnik. 

Jak wyjaśnia Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa, na rynku będą wyznaczone specjalne miejsca dla motorowerów i motocykli i tylko parkowanie w tych miejscach będzie dla nich bezpłatne.

Nie wiadomo jeszcze, ile takich miejsc powstanie. Kierowcy jednośladów będą oczywiście mogli parkować poza bezpłatną strefą, ale wtedy będą musieli już uiszczać opłatę. Ta, zgodnie z decyzją radnych miejskich, będzie wynosić 1 zł za każdą godzinę parkowania. Pierwsze 30 minut będzie darmowe, po wcześniejszym pobraniu biletu z parkometru. 

Przyjęta przez radnych uchwała została przesłana do nadzoru prawnego w Rzeszowie. Jeżeli nie będzie żadnych uwag, dokument zostanie opublikowany w Dzienniku Województwa Podkarpackiego. Wtedy to po 14 dniach nowe przepisy wejdą w życie.

Joanna Serafin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Óczony_zza_miedzy
Óczony_zza_miedzy 14.06.2019, 11:21
Kup sobie motocykl zawistniku i też nie płać! Jaki problem?
Nieważne by sobie polepszyć, byle kto inny miał gorzej ode mnie...

Pozostałe