POWIAT KOLBUSZOWSKI. Temat ten wywołał dyskusję na sesji w Niwiskach

  • 15.06.2019, 18:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Temat ten wywołał dyskusję na sesji w Niwiskach Archiwum
Dla kolbuszowskiej straży pożarnej zakupiony zostanie skokochron.

Najmniejsza z gmin w powiecie kolbuszowskim przeznaczyła na ten cel ze swojego budżetu 2,3 tys. zł. Chociaż kwota niewielka, o zasadność tego wydatku dopytywał radny Stanisław Rzemień.

- Nie wiem, czy na terenie gminy Niwiska mamy jakieś wieżowce - zaznaczył samorządowiec i dodał: - Gmina Kolbuszowa ma, dlatego jest to bardzo ciekawe, ile ona dołożyła. 

Rzemień zaznaczył, że doskonale wie o tym, że jest to zakup dla bezpieczeństwa ludzi. Jednak jego zdaniem, tam gdzie skokochron sprawdziłby się najbardziej, ta gmina powinna sfinalizować zakup w 90 proc.

Szefowa Niwisk w odpowiedzi zaznaczyła, że nigdy nie wiadomo, na kogo i gdzie czeka nieszczęście. - Mówimy o zakupie, który będzie służył państwowej straży pożarnej, która jako pierwsza jedzie do akcji - podkreśliła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. W odniesieniu to tego, ile dane gminy dołożyły do zakupu, szefowa gminy przedstawiła zestawienie w pozostałych samorządach. - Szanujemy się, że jedna gmina jest mała, a druga duża i bierzemy pod uwagę liczbę mieszkańców - podkreśliła Elżbieta Wróbel.

ap

Udział w zakupie skokochronu:
5 tys. zł - powiat kolbuszowski
3 tys. zł - gmina Cmolas
9 tys. zł - gmina Kolbuszowa
3,7 tys. zł - gmina Majdan Królewski
2,3 tys. zł - gmina Niwiska
2,4 tys. zł - gmina Dzikowiec
2,6 tys. zł - gmina Raniżów
Razem: 28 tys. zł


 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe