Policjantki w plenerze poruszyły temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji

  • 18.06.2019, 15:13
  • opr. ap

Podziel się:

Oceń:

Policjantki w plenerze poruszyły temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji Fot. KPP Kolbuszowa
Okres przedwakacyjny to czas wzmożonych działań informacyjno – edukacyjnych, w których uczestniczą również kolbuszowscy policjanci. Funkcjonariusze odwiedzają uczniów powiatu kolbuszowskiego rozmawiając z nimi na temat zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas nadchodzących wakacji. Dziś policjantki rozmawiały na ten temat z kolbuszowskimi licealistami.

Zbliżające się  wakacje to czas wyjazdów, spotkań i wypoczynku. Policjanci przypominają o tym, że czas wolny od nauki nie zwalnia nas od obowiązku przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Właśnie w okresie przedwakacyjnym policjanci odwiedzają uczniów przypominając im zasady bezpiecznego wypoczynku, a także przestrzegając przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami. W piątkowym (14 czerwca) spotkaniu z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej uczestniczyły mł.asp. Beata Chmielowiec i podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza.

Na plenerowym spotkaniu policjantki poruszały m.in. temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Mówiły także o zagrożeniach związanych z używaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz o możliwych konsekwencjach wynikających nawet z jednorazowego zażycia tego typu środków. Podkreślały, jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych. Apelowały także o wzajemną troskę o kolegów czy znajomych, z którymi razem spędzamy czas na dyskotekach, imprezach czy w klubie i reagowanie w przypadku, gdy ich zdrowie może być zagrożone.

opr. ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe