Uczniowie ze szkoły w Dzikowcu pojechali na wycieczkę do Włoch

  • 21.06.2019, 10:04
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie ze szkoły w Dzikowcu pojechali na wycieczkę do Włoch Fot. ZS Dzikowiec Grupa uczniów ze szkoły z Dzikowca przywiozła wiele wspomnień i doświadczeń z wycieczki.
Ostatnim wyjazdem w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Dzikowcu programu Erasmus był wyjazd do Włoch.

Sześcioro uczniów wraz z opiekunami spędziło tydzień w Capurso, odwiedzając również znajdujące się w pobliżu Bari i Materę - Europejską Stolicę Kultury 2019. - Tydzień ten na długo zostanie w pamięci uczestników, gdyż był to ich pierwszy wyjazd do Włoch - opisuje Jolanta Serafin, nauczyciel języka angielskiego.

Podczas tego pobytu od 13 do 18 maja uczestnicy wzięli udział w warsztatach o tematyce medialnej i filmowej, a także mieli okazję zwiedzić Apulię, region na południowym-wschodzie Włoch. - Poznali oni jego historię, zasmakowali tradycyjnej kuchni, w której nie mogło zabraknąć pysznego włoskiego makaronu i pizzy, oraz spacerowali uliczkami tamtejszych miejscowości, podziwiając architekturę i przyrodę - relacjonuje nauczycielka.

Kluczowym punktem programu był festiwal filmowy, na którym zaprezentowano prace filmowe uczniów z czterech krajów partnerskich: Włoch, Polski, Chorwacji i Hiszpanii, które powstały w czasie trwania projektu. - Celem tej międzynarodowej wymiany uczniów było budowanie poczucia bycia Europejczykiem, poznawanie innych kultur, tworzenie przyjaźni i komunikowanie się w języku angielskim z osobami z innych krajów. Doświadczenia te z pewnością pozwoliły uczniom nabrać większej pewności siebie, samodzielności, a także doskonalić swoje umiejętności interpersonalne i językowe - dodaje opiekunka grupy.

 

opr.bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe