GMINA CMOLAS. Trzy odcinki traktów dla pieszych zostały zniszczone po lokalnych podtopieniach i ulewach

  • 23.06.2019, 18:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. Trzy odcinki traktów dla pieszych zostały zniszczone po lokalnych podtopieniach i ulewach Fot. Małgorzata Marut Na zdjęciu wykonanym przez radną wsi dokładnie widać, że chodnikiem nie da się przejść.
Sprawę chodników w Hadykówce po raz kolejny porusza Małgorzata Marut, radna wsi. Zostały one zniszczone po ulewach i podtopieniach. Kiedy zostaną naprawione?

 - Ja wiem, że takich szkód jest po ulewie dużo - pisze radna Hadykówki. - Mam na uwadze odcinek chodnika, który sypie się w Hadykówce jak domino.

 

Bezpieczeństwo

 

Jak zauważa Małgorzata Marut, przedstawicielka Hadykówki, przez zniszczone chodniki znacznie zmniejszyło się bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły. - Nie chodzi tutaj o wygląd estetyczny miejscowości, ale o bezpieczeństwo pieszych. Zwłaszcza dzieci, które, idąc do szkoły, muszą iść poboczem, a jest to odcinek drogi, gdzie często dochodzi do wypadków - zwraca uwagę na problem radna.

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, informował, że kontaktował się w sprawie sypiących się chodników z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Przedstawiciele instytucji, która zajmuje się krajową "dziewiątką" i traktami dla pieszych, przyległymi do drogi, zapewnili włodarza, że szkody zostaną naprawione, najszybciej jak to możliwe.

 

Szacowanie i naprawa

 

Jak informuje Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie, oszacowano szkody po przejściu intensywnych opadów deszczu na około 40 tys. zł. - Na drodze krajowej nr 9 w Hadykówce główne szkody to oberwanie skarp korpusu drogi, oberwanie skarp korpusu chodnika wraz z jego konstrukcją oraz osunięcia umocnień skarp płytami ażurowymi - wymienia przedstawiciel generalnej.

Jak dodaje, ze względu na dużą wilgotność gruntu nie można było od razu wykonywać prac naprawczych. - Dopiero po osuszeniu terenu prace te będą wykonywane przez nasz rejon - zapewnia. Nie podał on jednak dokładnej daty remontu zniszczonych odcinków chodnika.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe