WRACAMY DO TEMATU: Co dalej ze szkołą specjalną?

  • 24.06.2019, 09:05
  • ap

Podziel się:

Oceń:

WRACAMY DO TEMATU: Co dalej ze szkołą specjalną? Fot.Archiwum
Po upływie określonego czasu szef gminy doczekał się odpowiedzi od starosty w sprawie szkoły specjalnej. Co odpisał Józef Kardyś?

Przypomnijmy, że Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zwrócił się z pytaniem do szefa powiatu. Sprawa dotyczyła Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. - Czy zarząd powiatu kolbuszowskiego rozważa w okresie najbliższych 5 lat podjęcie działań zmierzających do poprawy warunków lokalowych placówki na Dolnej? - mogliśmy wyczytać z pisma skierowanego do szefa powiatu.

Szukanie pomocy

Rzecz w tym, że wieloletnie prognozy finansowe gminy nie napawają optymizmem. Dzieje się tak ze względu na zadania, których urząd miasta podejmie się w najbliższym czasie. Mowa między innymi o budowie kolei aglomeracyjnej, rewitalizacji gospodarki ściekowej, a zadania te niosą za sobą duży wkład pieniężny. Co za tym idzie, wyklucza to możliwość polepszenia warunków funkcjonowania Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej  Dolnej.

Pracują nad odpowiedzią

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela Urzędu Miejskiego w  Kolbuszowej, starosta w piśmie zwraca się do burmistrza o sprecyzowanie. Szef powiatu chce konkretów co do oczekiwań gminy wobec starosty i szkoły specjalnej. Jak podkreśla Krzysztof Matejek, sekretarz urzędu, przygotowywana jest odpowiedź.

Nad przygotowaniem konkretów pracuje Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, i Ireneusz Kogut, inspektor do spraw oświaty. Jak zaznacza w rozmowie z Korso sekretarz Matejek,  odpowiedź do starosty może zostać wysłana do końca tego tygodnia.

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
PO
PO 24.06.2019, 23:41
O, na zdjęciu pan kombinator.

Pozostałe