Spotkanie Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

  • 25.06.2019, 09:25
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Spotkanie Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie Fot.Archiwum
Przedstawiciele starostwa zapraszają seniorów z powiatu kolbuszowskiego na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, które odbędzie się w środę (10 lipca), o godz. 9:00, w sali nr 220 Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Porozmawiamy na tematy bezpieczeństwa na kolbuszowskich drogach i zagrożeń tam występujących.

Uczestników akcji starostwo zachęca do przyjazdu rowerem, który będzie można zostawić w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.
 
Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom i pieszym 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.
 
Spotkanie organizowane jest w ramach „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, koordynowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja, zaś partnerem lokalnym Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie seniornadrodze.pl.

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe