GMINA CMOLAS. Dla świętego spokoju wnioski trzeba składać na piśmie

  • 30.06.2019, 12:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. Dla świętego spokoju wnioski trzeba składać na piśmie Fot. B.Posłuszny Jak stwierdził Ryszard Warzocha, przewodniczący RG Cmolas, wnioski należy składać do wójta na piśmie, a on w ustawowym czasie na nie odpowie.
Ostatni podpunkt "Wnioski do rady i informacje" wywołał kontrowersję podczas ostatniego posiedzenia Rady Gminy Cmolas.

Pierwszą informację i wniosek zgłosił Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich. Chodziło mu o poprawę dróg gminnych na terenie jego sołectwa, które wymagają dowiezienia żwiru. Został on wymyty podczas ostatnich ulewnych deszczów i podtopień. - Zwracam uwagę wszystkim radnym, że chodzi o informację - podkreślił Ryszard Warzocha, przewodniczący rady. Podkreślił on, że wnioski należy składać do wójta na piśmie. - Będzie święty spokój (podczas obrad sesji - przyp. red.) - dodał szef rady. 

Obiekcje do zdania przewodniczącego miało jednak kilku radnych. - Tak, tylko zapytanie się wydłuża, a są czasem sprawy istotne, które można załatwić w krótkim czasie - zauważył Siębor. Jak tłumaczył przewodniczący Warzocha, na wnioski i interpelacje złożone przez rajców na piśmie wójt ma obowiązek odpowiedzieć jak najszybciej i zająć się każdą sprawą. 

Kilku radnych zgłosiło się, aby zabrać głos w podpunkcie wnioski do rady i informacje, ale po słowach przewodniczącego wycofali oni chęć zabrania głosu. - Więcej zejdzie czekać na odpowiedź, niż każdy zada pytanie i otrzyma jakąś odpowiedź - skwitował Ryszard Walczyk, radny Ostrów Tuszowskich. Po tych słowach szef radnych zamknął sesję. 

Każdą interpelację radnego, wraz z odpowiedzią na nią ze strony włodarza, można jednak znaleźć na stronie internetowej gminy Cmolas. Każdą z nich postaramy się Państwu przedstawić nas łamach naszej gazety Korso Kolbuszowskie. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bob
Bob 01.07.2019, 09:35
Żenada z ta banda. Małe dzieci są mądrzejsze w piaskownicy. Może zwykli ludzie zamiast rozmawiac ze sobą niech tez wysyłają na piśmie co chcą powiedzieć i będzie śmiesznie.
Cmolesianin
Cmolesianin 01.07.2019, 11:42
Rada świentego spokoju.
Cmolesianin
Cmolesianin 30.06.2019, 14:13
Jaki wójt taki i przewodniczący.
jan
jan 30.06.2019, 19:20
To prawda, do nich trzeba pisać , ale oni są chyba niepiśmienni , bo odpowiedzi pisemnej na próżno można oczekiwać

Pozostałe