GMINA CMOLAS. Eternit w tym roku

  • 01.07.2019, 07:21
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. Eternit w tym roku Archiwum
O sprawę azbestu dopytywał kilkakrotnie Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu.

Wywozem i utylizacją szkodliwego azbestu od mieszkańców ma zająć się urząd gminy prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

Szkodliwy 

Wielu mieszkańców posiada w swoich gospodarstwach eternit, który pokrywa dachy budynków. Ze względu na stwierdzoną szkodliwość włókien azbestu odkładających się w płucach, stosowanie eternitu zostało zakazane w kilkunastu państwach, a istniejące pokrycia eternitowe są usuwane. Demontażem elementów eternitowych powinny zajmować się specjalistyczne firmy stosujące odpowiednio bezpieczne technologie, nienarażające ludzi w trakcie wykonywania prac i nieskażające dodatkowo otoczenia. 

Odbiór 

Jeżeli mieszkańcy będą chcieli oddać eternit do utylizacji, należy go zabezpieczyć na palecie. - Według informacji przekazanych przez wójta, w bieżącym roku jest szansa na pozyskanie funduszy do wsparcia akcji usuwania tych właśnie odpadów - informuje Andrzej Zagroba, radny Cmolasu. - Zachęcam wszystkich, którzy takie odpady posiadają, do zgłaszania tego w urzędzie gminy oraz o informowanie innych potencjalnie zainteresowanych osób o potrzebie takiego zgłoszenia - apeluje, uzasadniając, że bez tego pracownicy urzędu nie są w stanie oszacować skali potrzeb i bieżącego zainteresowania oddaniem tych niebezpiecznych odpadów.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe