Magda Niemczyk w biało-czerwonych barwach

  • 06.07.2019, 17:47 (aktualizacja 06.07.2019, 18:14)
  • Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
Magda Niemczyk w biało-czerwonych barwach Fot. Archiwum klubowe Magdalena Niemczyk (druga z prawej) była jednym z najpewniejszych punktów polskiej sztafety, której trenerem jest Tomasz Saska. Resztę sztafetowej drużyny stanowiły Olga Rzeszewska, Monika Pietroń, Kornelia Lesiewicz.
Świetny debiut w barwach reprezentacji Polski zanotowała specjalistka od krótkich dystansów – Magdalena Niemczyk. Zawodniczka Tiki-Taki Kolbuszowa wzięła udział w międzypaństwowym pojedynku, który odbył się w Kijowie.

Był to czwórmecz. Na bieżni spotkali się reprezentanci Ukrainy, Polski, Turcji i Białorusi. Magda pobiegła na dystansie 100 metrów (indywidualnie) i w sztafecie 100-200-300-400 metrów. Debiut Magdy był niezwykle udany, bo ze stolicy Ukrainy wróciła z dwoma wygranymi.

- Najpierw zwyciężyła indywidualnie w biegu na 100 metrów, a następnie, wraz z koleżankami z reprezentacji, zwyciężyła w sztafecie – relacjonował Bogdan Karkut, klubowy trener Magdy.

W biegu na 100 metrów Magda zmierzyła się z mistrzyniami Ukrainy, Turcji i Białorusi. - Turczynka i Ukrainka legitymowały się wprawdzie dużo lepszymi rekordami życiowymi (11,95 i 11,90 przy 12,06 Magdy), ale nasza zawodniczka miała w tym roku ogromnego pecha do warunków atmosferycznych i było wiadomo, że jest dużo lepsza niż jej oficjalne wyniki w tym sezonie – zaznacza Karkut, przypominając, że w czerwcu w Bielsku-Białej uzyskała rewelacyjny czas 11,59, ale niestety z pomocą wiatru i nie mógł zostać uznany jako oficjalny rekord życiowy.

- Magda potwierdziła, jak to już wcześniej pisał tygodnik Korso Kolbuszowskie, że "ma głowę do biegania". W bezpośredniej rywalizacji to ona zwyciężyła z czasem 12,13 – dodawał Karkut.

Druga była reprezentantka Turcji Ozciftci Simai (12,16), trzecia reprezentantka gospodarzy Ukrainka  Yevheniya Konowalowa (12,19). Czwarte miejsce zajęła Białorusinka Anhelina Pratasevich (12,72). 

Niespełna dwie godziny po zwycięstwie na 100 metrów  Magda ponownie pobiegła na tym dystansie. Tym razem rozpoczynając sztafetę 100-200-300-400 metrów. - Polki po zaciętej walce z Ukrainkami okazały się minimalnie lepsze (o 0,27 setnych sekundy) i tym samym Magda z Kijowa wróciła z dwoma zwycięstwami – cieszył się Karkut.

Można więc powiedzieć, że debiut Magdy w biało-czerwonych barwach był niezwykle udany. Po biegu Magda otrzymała wiele gratulacji m.in. od trenerki Ewy Swobody  - pani Iwony Krupy. W dniach 10-12 lipca Magda i Monika Węgrzyn wezmą udział w mistrzostwach Polski do 18 lat w Poznaniu. - Magda pobiegnie na dystansach 100 i 200 metrów, zaś Monika Węgrzyn na dystansie 3000 m. Dla Moniki będzie to start z marszu przed mistrzostwami Polski w biegach górskich, które odbędą się w Sudetach 27 lipca i będą eliminacjami do Pucharu Świata we Włoskiej Susie (24 sierpnia) – zapowiada trener Tiki-Taki.

Więcej w aktualnym Korso 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
biegający
biegający 11.07.2019, 19:39
Brawo!

Pozostałe