Ruszyła budowa placu fontannowego i miasteczka ruchu

  • 10.07.2019, 20:15 (aktualizacja 10.07.2019, 20:30)
  • df
Podziel się:
Oceń:
Ruszyła budowa placu fontannowego i miasteczka ruchu Fot. UG Majdan Królewski Tak ma wyglądać plac fontannowy przy ul. Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim.
Rozpoczęły się prace przy budowie i zagospodarowaniu publicznego terenu zieleni i rekreacji przy ul. Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim.

Wójt gminy Majdan Królewski podpisał już umowę na realizację tego zadania. Przypomnijmy, że w drodze przetargu na wykonawcę inwestycji wyłoniona została firma "Arko" z Dzikowca.

Zakres pierwszej części robót obejmuje budowę małego miasteczka ruchu, które pomoże dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej.  Wykonany zostanie również plac zabaw "zwierzaki", na którym zamontowane zostaną urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt. Utworzony zostanie także plac fontannowy. Zamontowany zostanie również kontener sanitarny oraz instalacje elektryczne paneli fotowoltaicznych.

Druga część zadania przewiduje budowę: wiaty, zjazdu, drogi wewnętrznej  i chodników. W ramach prac wykonane zostaną roboty budowlane małej architektury placu fontannowego. Przyłączona zostanie woda i kanalizacja. Zamontowane zostanie również oświetlenie terenu.

Wartość całkowita projektu wynosi 882 tys. 771 zł, w tym unijne dofinansowanie -  251 402 zł. Termin wykonania ustalono na 15 września tego roku.

Dzięki inwestycji dzieci i młodzież będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak informują majdańscy urzędnicy, obiekt będzie ogólnodostępny i udostępniony nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców.

 

df

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ino
ino 10.07.2019, 21:20
Brawo Majdan !! Brawo Wy !!

Pozostałe