Waleria Pogoda z Huciny obchodziła 100 urodziny

  • 11.07.2019, 15:37 (aktualizacja 11.07.2019, 15:54)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Waleria Pogoda z Huciny obchodziła 100 urodziny Fot. Bartosz Posłuszny Mieszkanka Huciny obchodziła setne urodziny.
Uroczystość odbyła się w czwartek, 4 lipca. Ten wyjątkowy dzień jubilatka spędziła w gronie licznej rodziny, dzieci, wnuków, prawnuków i praprawnuków oraz przybyłych gości.

Jubileusz rozpoczęła msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kosowach. Życzenia, oprócz rodziny, złożyły również władze samorządowe gminy Niwiska, życząc pani Walerii dalszych długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Jak mówi rodzina, jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem. Waleria Pogoda, razem ze swoim mężem Władysławem, miała pięcioro dzieci - trzy córki i dwóch synów. Ma także trzynaścioro wnucząt, 23 prawnuków i czterech praprawnuczków. 

Waleria i Władysław Pogodowie wzięli ślub 23 czerwca 1945 roku. Ślub odbył się w Niemczech, bo właśnie tam para pracowała przez kilka lat. Władysław Pogoda został zesłany do Niemiec, do pracy, po łapance w 1940 roku w Kolbuszowej. Został zmuszony opuścić kraj i 7 lat przebywał poza granicami ojczyzny. Ciężko pracował w gospodarstwie we wsi Aach. Po dwóch latach, po jego staraniach przyjechała do Niemiec z Polski Waleria Sukiennik, rodem z Trzęsówki, którą już wtedy darzył sympatią.

Przeżyli wspólnie ponad 70 lat w zgodnym, trwałym i kochającym małżeństwie. 

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (1)

Fot. UG Niwiska

Fot. UG Niwiska

Fot. UG Niwiska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Małgosia
Małgosia 12.07.2019, 08:45
Życzę pani dużo zdrowia na następne 100 lat . Radości i szczęścia w rodzinie z dziećmi , wnukami , prawnukami i praprawnukami !!!
????????

Pozostałe