Uroczyste otwarcie i poświęcenie wiaty w Porębach Dymarskich

  • 12.07.2019, 12:15
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Uroczyste otwarcie i poświęcenie wiaty w Porębach Dymarskich Fot. UG Cmolas Oficjalnego otwarcia dokonali m.in. samorządowcy oraz duchowny.
W niedzielę 7 lipca, w Porębach Dymarskich odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku drewnianej wiaty obok budynku domu strażaka w Porębach Dymarskich.

Jak informuje Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, w 2017 r. uzyskano pozwolenie na budowę i wykonano I etap prac polegający na wykonaniu prac ziemnych i fundamentów. - Zdecydowana większość środków finansowych poniesionych w I etapie budowy pochodziła z funduszu sołeckiego sołectwa Poręby Dymarskie - zaznacza. 

W 2018 roku wykonano drugi etap budowy który polegał na kontynuacji prac związanych z jej budową - konstrukcji drewnianej, z dachem trójspadowym. W 2019 roku pokryto obiekt blachą oraz wykonano prace wykończeniowe włącznie z utwardzeniem terenu z kostki brukowej prowadzący od wejścia głównego wiaty do dojścia do Domu Strażaka.

- Powstała wiata służyć będzie zaspokajaniu potrzeb mieszkańców wsi w zakresie integracji społecznej, wzmacnianiu więzi w społeczeństwie i przywiązaniu do miejsca w którym żyjemy - podkreśla sekretarz Posłuszny. - Na nowo oddanym obiekcie eksponowana i szerzona będzie lokalna kultura i dziedzictwo lokalne poprzez organizację zabaw ludowych, przedstawień, widowisk, prezentujących tradycję i obyczaje ludowe a także muzykę, pieśń i tańce lokalnej społeczności - dodaje z zadowoleniem.

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wyniosła 102.092 zł.

bp

Zdjęcia (2)

Fot. UG Cmolas

Fot. UG Cmolas

Fot. UG Cmolas
Fot. UG Cmolas

Fot. UG Cmolas

Fot. UG Cmolas

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
nn
nn 12.07.2019, 14:04
Naprawdę??? Wiaty???
scsscsdsd
scsscsdsd 12.07.2019, 12:49
czyżby czyżyk wybióry się robią - otwieranie wszystkiego nawet ... wiaty,... wot nie nada ja ma drzwi w pokoju nowo odremontowanym może tez się da uroczyście otworzyć??? w takiej świcie... wikt i opierunek tyz będzie po otwarciu...
Cmolesianin
Cmolesianin 12.07.2019, 21:06
To je grzybek na skale naszych możliwości.

Pozostałe