Uczniowie z Cmolasu laureatami ogólnopolskiego konkursu. Nakręcili film [WIDEO]

  • 12.07.2019, 14:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z Cmolasu laureatami ogólnopolskiego konkursu. Nakręcili film [WIDEO] Fot. SP Cmolas Uczniowie zostali laureatami konkursu.
Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi: Rozumiemy podatki.

W tym programie wzięli udział uczniowie klasy VII a Szkoły Podstawowej w Cmolasie i zostali laureatami w skali kraju.

Trzyosobowy zespół: Dominika Czachor, Aleksandra Zagroba i Łukasz Lewandowski pod opieką Marii Bryk, nauczycielki nakręcił film, który jest reportażem przedstawiającym przemyślenia uczniów na temat:, „Po co płacimy podatki?

Przyszli podatnicy odwiedzili z kamerą Posterunek Policji w Kolbuszowej, Ochotniczą Straż Pożarną w Cmolasie oraz skarbnika Urzędu Gminy Cmolas. Pospacerowali po lokalnych drogach.

Jak widać na filmie wszystko wygląda pięknie i okazale, ale są obszary takie jak lokalne drogi, które wymagają większych nakładów. Jak czytamy na stronie szkoły, film ma zachęcić do solidnego płacenia podatków, a tym samym wzmocnić poczucie odpowiedzialności za naszą „Małą Ojczyznę”.

- Kiedy tylko usłyszeliśmy ten temat podjęliśmy decyzję – bierzemy w tym udział - mówią uczniowie. Jak twierdzą, największą ich rozterką była mała widza o podatkach i  i jeszcze mniejsza o kręceniu filmów. - Prawdą jest, że spędziliśmy wiele godzin pogłębiając naszą wiedzę w tym temacie za pomocą internetu, ale głównie staraliśmy się rozmawiać z ludźmi. Przyznajemy, że podczas pracy w zespole było wiele emocji, zdarzały się nawet kłótnie. Zawsze jednak znajdowaliśmy wspólną wersję - zaznaczają podopieczni SP Cmolas.

Jak dodają, dużo czasu zajęło im kręcenie poszczególnych ujęć i wiązały się z tym częste wyjazdy. - Jednak każda wizyta motywowała nas do pracy, podsycała ciekawość i wzbogacała wiedzę. Podczas przeprowadzonej, ale nienagranej ankiety wśród dorosłych osób na temat: Na co przeznaczane są twoje podatki? Wielu reagowało sztucznym uśmiechem, wzruszeniem ramion lub po dłuższej chwili podawało maksymalnie jeden cel. Uświadomiło to nam jak skąpa jest wiedza społeczeństwa na ten temat. Kiedy prezentowaliśmy swoją wiedzę miny dorosłych były bezcenne. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej fascynującej przygodzie, bo uczyniła nas małymi odkrywcami wielkiego świata podatków i nauczyła tego, co najważniejsze zrozumienia i współpracy. Mamy nadzieję, że ten konkurs będziemy wspominać, jako drobny krok w misji pod nazwą życie - kwitują z uśmiechem.

Poniżej film nagrany przez uczniów z Cmolasu.

 

bp

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
PrzewodnikMarcin
PrzewodnikMarcin 13.07.2019, 07:13
Jakże miło widzieć sympatyczne znajome twarze! Gratuluję i pozdrawiam z Warszawy :)

Pozostałe