KOLBUSZOWA. Objeżdża Polskę na skuterze dla uczennicy

  • 15.07.2019, 21:44
  • js/ap

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Objeżdża Polskę na skuterze dla uczennicy Fot. Archiwum prywatne Jarosława Mazura Jarosław Mazur z Karoliną na kilka dni przed wyjazdem.
Karolina chce chodzić. Niestety choroba skutecznie jej to uniemożliwia. Znalazł się jednak ktoś, kto pomoże jej w spełnieniu jej największego pragnienia. Aby to zrobić, objeżdża na dwóch kółkach Polskę dookoła. Wydaje się być niemożliwe? A jednak!

Jarosław Mazur z Kolbuszowej swoim skuterem pokonał taką odległość, aby pomóc swojej uczennicy spełnić swoje marzenia.

- Jeżdżę skuterem od kilku lat. Kupiłem go, aby móc robić zdjęcia w lesie. Dystanse jednak  coraz bardziej się wydłużały. W minionym roku przejechałem całą wschodnią granicę. Stwierdziłem, że chcę to robić. Objazd Polski był naturalną konsekwencją tego procesu. A pomysł pomocy Karolinie narodził się dwa tygodnie przed wyjazdem. Samą wyprawę planowałem od stycznia, bo to dość złożone - mówi nauczyciel z kolbuszowskiej "Jedynki". 

Agnieszka Magda z Kolbuszowej Dolnej, mama Karoliny, nie kryjąc wzruszenia, przyznaje, że to bardzo miłe, że ktoś zrobił dla nich taki gest, dla jej córki.

- Pan Jarek napisał do nas wiadomość, w której zapytał, czy może w swojej podróży zachęcać do pomocy Karolinie. Było to dla nas wielkim zaskoczeniem. Bardzo nas to ucieszyło. To on wyszedł z inicjatywą. Nie pomyślelibyśmy, że ktoś może dla nas przejechać całą Polskę - mówi kobieta.

Rozmowa z Jarosławem Mazurem, Karoliną i jej mamą, do przeczytania w środowym Korso.


Jak pomóc?

Wpłać datek, wchodząc na stronę zrzutka.pl.

Karolina zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie jest w stanie samodzielnie chodzić. Porusza się przy pomocy balkonika i osób drugich. Zbiera na specjalistyczne ortezy, które wspomagają naturalny odruch chodu, a także na gorset stabilizujący, pasy derotacyjne, rehabilitację i specjalistyczne leczenie. 

 

 

js/ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe