Kasa z funduszu sołeckiego trafi na inny cel niż planowano

  • 16.07.2019, 08:12
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Kasa z funduszu sołeckiego trafi na inny cel niż planowano Fot. Dominika Flak Sołectwo Brzostowa Góra wspiera swoich strażaków. Świadczyć o tym może zmiana przeznaczenia pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego. Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Brzostowej Górze świętowała w maju tego roku 65-lecie.
Informację na temat zmian w przeznaczeniu pieniędzy z funduszu sołeckiego Brzostowej Góry przekazała samorządowcom, podczas ostatniej sesji, Małgorzata Letniowska, skarbnik gminy Majdan Królewski.

Jak powiedziała skarbniczka,  5 czerwca odbyło się zebranie wiejskie w Brzostowej Górze, a 6 czerwca wpłynął do urzędu gminy wniosek sołectwa w sprawie zmiany przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na 2019 rok.

- Kwota łączna na zadania realizowane w ramach funduszu sołeckiego się nie zmienia, ale zmienia się zakres tych zadań w Brzostowej Górze - wyjaśniła.

Małgorzata Letniowska przypomniała radnym, jakie zadania były zaplanowane pierwotnie w budżecie w  ramach funduszu sołeckiego w Brzostowej Górze. - W ramach funduszu miała zostać wykonana wymiana słupków i siatki przy Szkole Podstawowej w Brzostowej Górze na kwotę 13 tys. 221 zł 50 gr oraz oświetlenie  w rejonie Stawiska na kwotę 20 tys. zł. - Te zadania nie będą realizowane - zaznaczyła.

Jak dodała, w  miejsce tych zadań sołectwo zaproponowało, aby dokonać wymiany blachy na budynku remizy OSP w Brzostowej Górze na kwotę 11 tys. zł oraz ułożyć kostkę i podjazd dla strażaków w Brzostowej Górze na kwotę 5 tys. 721 zł 50 gr.

Oprócz tych dwóch inwestycji, w Brzostowej Górze mają zostać także wymienione drzwi do magazynu OSP na kwotę 4 tys. 100 zł oraz drzwi w Szkole Podstawowej na kwotę 12 tys. 400 zł.

Dominika Flak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe