KOLBUSZOWA. Pouczenia wkrótce się skończą

  • 17.07.2019, 06:30
  • js

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Pouczenia wkrótce się skończą Fot. Joanna Serafin
- W ostatnim czasie kolbuszowscy policjanci wielokrotnie reagowali na ujawnione przypadki parkowania na płycie rynku pomimo wprowadzonego tam oznakowania zabraniającego przekraczania linii ciągłej - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

- W większości były to przypadki ujawnione przez funkcjonariuszy podczas patrolu miasta, chociaż mieliśmy również kilka zgłoszeń telefonicznych w tej sprawie. Jak dotychczas, sprawcy tego wykroczenia zostali pouczeni przez policjantów - dodaje oficer prasowy. 

Przedstawicielka policji zaznacza, że niebawem kierowcy, którzy nie będą respektować nowego oznakowania, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. 

Mandat 100 zł grozi za przekroczenie linii krawędziowej ciągłej. Z kolei 250 zł może nas kosztować wjazd na płytę rynku pojazdem silnikowym przez przejście dla pieszych - takie sytuacje również miały miejsce. 

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami, w centrum Kolbuszowej, namalowano ciągłą, białą linię. Jej pojawienie się jest równoznaczne z zakazem wjazdu samochodów na płytę rynku.  Do tej pory zdarzało się, że kierowcy zostawiali swoje auta nawet w pobliżu zabytkowej studni. Mundurowi, czy to policjanci, czy strażnicy miejscy, mieli jednak związane ręce. Nie było możliwości, aby zabronić kierowcom zatrzymywania się w tym miejscu. 

Teraz funkcjonariusze zaczęli działać.

js

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Gość
Gość 18.07.2019, 16:51
Po co ostrzeżenia i mandaty, strzelać do delikwentów, parkować w mieście i to w takim jak Kolbuszowa straszne!
tomek
tomek 18.07.2019, 11:25
a możne by tak zlikwidować te ogródki piwne i w tym miejscu zrobić parking_Ciekawe kto jest promotorem tych ogródków piwnych?????po co komu sa one w tym miejscu potrzebne , ludzie chcą odpocząć w ciszy na ławeczce tak jak jest w innych miastach.Moze ktoś wreszcie zbada sprawę w czyim interesie co roku otwiera się te ogródki piwne .Apel do Policji , zamiast karać za parkowanie to przejedzcie sie po wsiach i każcie pijanych rowerzystów, kierowców pojazdów mechanicznych, anie ludzi którzy przyjechali zrobić zakupy a nie maja gdzie parkować , Panie Burmistrzu czy rozwiązaniem problemu jest malowanie linii ciągłych???
Gość
Gość 17.07.2019, 09:56
Kolbuszowa jest jakaś masakra, gdzie niby można tam zaparkować?
Jazda w koło rynku czasem nawet 20 minut, bez skutku. Kolbuszowska władzo zróbcie jakiś parking.

Paradkoks.... W Kolbuszowej ilość taksówek można policzyć na palcach jednej ręki, więc po jakiego grzyba maja wyznaczonego pół parkingu?


Pozostałe