Mężczyzna zakłóca ciszę i porządek w Raniżowie. Radna interweniuje

  • 17.07.2019, 11:30
  • df

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna zakłóca ciszę i porządek w Raniżowie. Radna interweniuje Fot. Dominika Flak Sprawę poruszyła na sesji radna Barbara Miazga.
- Coś koniecznie trzeba zdziałać w tym temacie - apelowała Barbara Miazga.

- Panie wójcie, chciałabym zapytać, czy gmina ma jakieś narzędzia, żeby uspokoić pewnego pana, który zakłóca od rana do wieczora, siedem dni w tygodniu, ciszę w parku i centrum Raniżowa - wyjaśniła Barbara Miazga, radna z Raniżowa.

- To nie może tak zostać, ponieważ dzieci, które przychodzą na plac z rodzicami czy na zakupy, czy na lody, boją się - stwierdziła i dodała: - Coś koniecznie trzeba zdziałać w tym temacie.

Chcą współpracy

Głos zabrał wywołany przez radną do odpowiedzi wójt. Jak zauważył, problem, o którym wspomniała radna, rzeczywiście istnieje. - Liczymy na współpracę z policją i myślę, że tylko to nam zostało - powiedział.

- Nawet dziś była taka sytuacja, pełen park dzieci i człowiek, który między nimi meandruje - stwierdził i dodał, że rozumie obawy mieszkańców.

Policja na miejscu

Dodał jednak, że nie zawsze gmina ma możliwość zgłosić takie zakłócanie porządku policji. Dlaczego?

- Tylko czasem jest tak, że nie ma policjantów na miejscu, bo pracują gdzieś  w terenie i nie mamy wtedy możliwości się czym podeprzeć - wyjaśnił. - Nie wyślę też na pewno pracownika (z urzędu gminy - przyp. red.), żeby się z nim mocował, bo nie jest to możliwe jakby, ale gdy tylko jest policja na miejscu, to korzystamy z możliwości, żeby działać w tym kierunku - dodał.

df

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
DDT
DDT 18.07.2019, 16:29
***enie
Ja
Ja 18.07.2019, 12:37
Komandos? z posuch

Pozostałe