Radny Skiba: Z ochroną zdrowia nie jest u nas najlepiej

  • 18.07.2019, 07:24
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Radny Skiba: Z ochroną zdrowia nie jest u nas najlepiej Fot. Anna Pocałuń - My musimy o tym mówić, bo to są nasi mieszkańcy i nasi wyborcy - podkreślał w rozmowie na temat opieki zdrowotnej w gminie Niwiska Piotr Skiba.
Samorządowiec z Niwisk poruszył na sesji m.in problem braku obsługi medycznej na weekendzie.

Jak powiedział, starsi ludzie, którzy potrzebują przyjść np. na zastrzyk, nie mają takiej możliwości i muszą dojeżdżać aż do Kolbuszowej. Radny w dyskusji poruszył ważną kwestię. Jak wiadomo, w okresie wakacyjnym wiele z regularnych kursów przewoźników zostało zamkniętych. Dlatego dojazd do Kolbuszowej jest znacznie utrudniony. 

Efektów nie ma 

Zdaniem radnego rozwiązaniem tego problemu powinno zająć się starostwo. Zaznaczył także, że częściej powinno poruszać się ten problem. Piotr Skiba zaznaczył, że w gminie Niwiska nie wszyscy mają samochody. Starsze osoby, chcąc dostać się do lekarza, muszą zapłacić, żeby wynająć sobie kierowcę z autem.

- Już parę lat o tym mówimy, a efektów nie ma - stwierdził radny Piotr Skiba i dodał: - Ta sprawa nam kuleje. 

Samorządowiec poruszył również kwestię niezbyt licznej kadry medycznej. Na koniec zaznaczył, że w sobotę powinien być przynajmniej godzinny dyżur. Wiele osób zaoszczędziłoby wtedy czas i pieniądze. W znacznym stopniu ułatwiłoby to funkcjonowanie starszym osobom. 

Ważny temat

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, włączyła się do rozmowy. Zaznaczyła ona, że urząd nie prowadzi ośrodka zdrowia. Magistrat prowadził tylko programy profilaktyczne. 

- Temat jest na pewno bardzo słuszny i temat mieszkańcy podejmują, ale Gminny Ośrodek Zdrowia w Niwiskach prowadzi Zakład Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej - podkreśliła szefowa gminy.

Wójt zaznaczyła, że kolbuszowski ZOZ boryka się z brakiem lekarzy i pielęgniarek. Elżbieta Wróbel jako przykład podała ośrodek zdrowia w Majdanie Królewskim. Tam organem nadrzędnym jest urząd gminy. Wróbel przypomniała sytuację, że Niwiska kilka lat temu były na takim samym samorządowym etapie. Radni nie podjęli jednak uchwały, żeby przejąć służbę zdrowia i zawrzeć umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

Radny Skiba przyznał rację wójt. Dodał jednak: - My musimy o tym mówić, bo to są nasi mieszkańcy i nasi wyborcy. 

Inne traktowanie 

Samorządowiec dodał, że to jest lekceważenie przez władze powiatowe mieszkańców. Zaznaczył też, że urząd musi interweniować, bo kto inny pomoże mieszkańcom.

- Zasługują oni na inne traktowanie ze strony służby zdrowia - podkreślił Skiba. Zaznaczył on także, że nie ma zastrzeżeń do obsługi, która pracuje w lokalnym ośrodku. Piotr Skiba, radny z gminy Niwiska, podsumował, że ma pretensje do władz powiatowych. - Wystarczy porównać ośrodki zdrowia w Siedlance i Niwiskach - podkreślił Skiba i dodał: - Tam przyjmują prywatnie i jest dobrze, a tutaj (Niwiska) nie da się nic zrobić - spuentował radny.  

Anna Pocałuń

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Józek
Józek 19.07.2019, 16:03
Wójtowa ufunduje kolejny puchar , rozgrywki w piłę i wystarczy
Józek
Józek 18.07.2019, 09:35
A to odkrycie Pan Radny zrobił , szkoda tylko że wójtowa nic konkretnego nie odpowiedziała , każdy przyznaje każdemu rację i dalej w miejscu się stoi .
mieszkaniec
mieszkaniec 18.07.2019, 08:39
Przecież Pan mógł przyjąć zadanie (służbę zdrowia) na swoje barki jak był Pan włodarzem ale nie tylko krytykę wszystkich ale nie siebie.. Odnośnie dowozu to gmina zaczyna proces przywracania przewozów, co Pan w tym zakresie pomyślał, chyba nic, więcej pomysłów Panie radny
asdfgh
asdfgh 18.07.2019, 18:08
Ta rada gminy tojakaś wyjatkowo ,,nieudaćna",albo wójtowa wyzywaja od ,,Judaszy" albo krytykuja,natomiast nie ma nikogo ktoby zaproponował jakies rozwiazanie czegoś,panie Skiba,co zrobiłeśdlagminy dobrego? łatwojest krytykowaćkogoś prawda?
mundus
mundus 18.07.2019, 07:56
Podobnie jak z pana rzadami w czasie kiedy był pan wójtem gminy.W tedy przybralismy sposób ,,przeczekania".
mundus
mundus 18.07.2019, 07:52
Policja-milicja to grupa zawodowa,która nie jest z reguły lubiana,mimo ze odwalaja czarna robote.To wszystko przez naduzywanie władzy wzgledem szarego człowieka.W moich wspomnieniach nie jawi sie jako istota z rogami,czego dowodem jest to ze go nie znałem,chociaz pracował,mieszkał w tej samej gminie.

Pozostałe