Z REGIONU. Policyjne superszybkie auta na drogach Podkarpacia

  • 20.07.2019, 11:22 (aktualizacja 20.07.2019, 11:32)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. Policyjne superszybkie auta na drogach Podkarpacia Fot. KWP w Rzeszowie W skład zespołu "Speed" wchodzą doświadczeni funkcjonariusze, mający specjalistyczne przeszkolenie.
Mundurowi mają nową broń do walki z piratami drogowymi. Są to trzy radiowozy o podwyższonej mocy wyposażone w wideorejstratory.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powołał nieetatowy zespół "Speed", którego celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

- W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, ale też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie - wyjaśniają przedstawiciele podkarpackiej policji. 

Agresywne zachowanie

Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego - od autostrad po drogi lokalne. Funkcjonariusze mają reagować na agresywne zachowania na drodze, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne manewry, także wobec pieszych.  

Podwyższona moc

Do swoich działań będą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje policja, to m.in. mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

Wyczyny piratów drogowych

- Bardzo ważnym zadaniem policjantów, zwłaszcza pionu kryminalnego, będzie monitorowanie i analiza nagrań umieszczonych w internecie, prezentujących wyczyny "piratów drogowych" . Funkcjonariusze będą też zbierać informacje o nielegalnych wyścigach, zwłaszcza tych organizowanych na drogach publicznych - zapowiadają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

 

js

Zdjęcia (1)

Fot. KWP w Rzeszowie

Fot. KWP w Rzeszowie

Fot. KWP w Rzeszowie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe