CMOLAS. Będą kary za pozostawienie odpadów przy urzędzie

  • 21.07.2019, 09:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

CMOLAS. Będą kary za pozostawienie odpadów przy urzędzie Fot. Archiwum Korso Odpady można składać na samochód podstawiony przez firmę Zieliński w jedną sobotę każdego miesiąca przy urzędzie gminy.
W Cmolasie, na terenie parkingu urzędu gminy zakazano pozostawiania jakichkolwiek odpadów. Do tej pory działał tam mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Jak czytamy w komunikacie cmolaskiego urzędu, segregowane odpady komunalne w wyznaczonych datach zgodnie z harmonogramem można przekazywać tylko bezpośrednio pracownikom mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w godzinach od 8 do 13. Śmieci odbierane są wyłącznie od mieszkańców gminy Cmolas.

Zgłoszenia na policję 

- Pozostawienie odpadów na terenie parkingu będzie skutkowało skierowaniem wniosku o ukaranie za naruszenie przepisów w zakresie ochrony środowiska - przestrzega urząd. 

Ponadto informuje, że teren parkingu jest monitorowany, a wszystkie naruszenia powyższych zasad będą traktowane jako wykroczenia i zostaną zgłoszone na policję, celem podjęcia dalszego postępowania o ukaranie. 

Można na samochód 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Marianem Posłusznym, sekretarzem gminy Cmolas. Jak poinformował nas przedstawiciel urzędu, mieszkańcy, którzy będą chcieli przywieźć odpady pod gminę, będą musieli zrobić to w dzień zbiórki i wrzucić je bezpośrednio na samochód przygotowany przez firmę Zieliński, zajmującą się odbiorem nieczystości w gminie. Nie ma bezwzględnego zakazu przywożenia swoich odpadów selektywnych. 

Powstanie nowy punkt

Sekretarz Posłuszny uzasadnił decyzję tym, że niektórzy przywozili śmieci dzień wcześniej, a parking urzędu robił się chwilowym, nielegalnym wysypiskiem. Dlatego gmina wystosowała komunikat i zdecydowała o zmianie przepisów i dotychczasowych ustaleń. 

Decyzją rady mieszkańcy gminy Cmolas będą mieli nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który będzie mieścił się przy Zakładzie Usług Komunalnych w Cmolasie. Jak powiedział sekretarz gminy, inwestycja ta będzie realizowana w przeciągu kilku najbliższych lat


Mobilny PSZOK na terenie gminy Cmolas, przy gminie będzie czynny w jedną sobotę każdego miesiąca: 

  • 27 lipca 
  • 24 sierpnia
  • 28 września 
  • 26 października 
  • 23 listopada 
  • 28 grudnia
Bartosz Posłuszny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec Cmolau
Mieszkaniec Cmolau 21.07.2019, 21:30
Mialem sytuację gdy pracownik firmy zbierajacej odpady niechcial przyjąć ode mnie smieci mówiąc ze ma pełny samochód. I co mam w tskiej sytuacji zrobic? Zostawic na parkingu!!!
Cmolesianin
Cmolesianin 20.07.2019, 14:28
Urząd przyjazny petentowi :)

Pozostałe