KOLBUSZOWA. Dwa miliony dofinansowania na park i skwer miejski

  • 22.07.2019, 09:35 (aktualizacja 22.07.2019, 09:39)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Dwa miliony dofinansowania na park i skwer miejski Fot. UM Kolbuszowa Jedna z wizualizacji przedstawiająca część parku.
W kolbuszowskim urzędzie podpisano umowę pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a gminą Kolbuszowa. 

Projektem objęty jest skwer miejski wzdłuż Nilu, znajdujący się pomiędzy ul. Parkową a mostem przy budynku policji. Na tym obszarze zostaną zasadzone krzewy i byliny oraz powstanie mała architektura ogrodowa posadowiona na nawierzchni utwardzonej.

Z kolei prace przy budynku Domu Pobytu Dziennego Seniora związane będą z zagospodarowaniem otoczenia w nowy rodzaj i układ zieleni. Teren zostanie przygotowany pod obsadzenia kwiatowe.

Największym przedsięwzięciem projektu będzie utworzenie niemal 2,5-hektarowego Parku Niepodległości przy ul. Astrowej na osiedlu Błonie w Kolbuszowej. W parku znajduje się już alejka dębowa składająca się ze 100 dębów szypułkowych posadzonych w ubiegłym roku. Zostały one posadzone w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dalsze prace mieszczące się w ramach projektu rozwoju terenów zieleni będą polegały na wybudowaniu alejki reprezentacyjnej z nawierzchni mineralnej wodoprzepuszczalnej wzdłuż utworzonej alejki dębowej. 

Pojawią się również ścieżki z betonu dekoracyjnego. Zobaczymy także place betonowe. Architekci nie zapomnieli o zaprojektowaniu rabat wzdłuż alei dębowej. Nie zabraknie również drzew i krzewów w strefie reprezentacyjnej oraz ekologicznej części parku. Oprócz łąki kwietnej zostanie założony ogród żwirowy. Konserwacji zostanie poddany rów melioracyjny. 


Wartość projektu: 
2 933 674,68 zł

Dofinansowanie:
2 052 878,84 zł

 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe