GMINA CMOLAS. Zawieszone do września

  • 22.07.2019, 12:51 (aktualizacja 22.07.2019, 17:10)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. Zawieszone do września Fot. Archiwum Korso Problem braku połączeń autobusowych przez okres wakacji zauważył i zgłosił Ryszard Gaweł, radny z Ostrów Tuszowskich.
Również mieszkańców gminy Cmolas dotknął problem braku połączeń autobusowych przez okres wakacji. O sprawę dopytuje Ryszard Gaweł.

Jak pisze w swojej interpelacji radny z Ostrów Tuszowskich, prywatna firma transportowa obsługuje przewóz uczniów na trasie Cmolas - Mielec przez Ostrowy Tuszowskie w okresie od września do czerwca. - Kurs ten jest zawieszany na czas wakacji szkolnych - informuje radny Gaweł.

Mniej chętnych 

W okresie wakacyjnym przewoźnicy narzekają na brak chętnych do korzystania z połączeń autobusowych. - Większość dowożonych osób to uczniowie szkół ponadpodstawowych, a pozostała niewielka liczba pasażerów nie zapewnia ekonomicznego uzasadnienia utrzymania kursów w czasie wakacji - pisze w swojej wypowiedzi rajca. 

Ryszard Gaweł prosił o odpowiedź w sprawie możliwości współpracy z firmą transportową obsługującą przewóz osób na trasie Cmolas - Mielec przez Ostrowy Tuszowskie celem wspomnianego przewozu w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Otwarty urząd 

Na pytanie radnego odpowiedział Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - Urząd Gminy Cmolas jest otwarty na współpracę w zakresie utrzymania przewozu osób w okresie wakacji na trasie Ostrowy Tuszowskie - Mielec i z powrotem - zaznaczył włodarz w swoim piśmie. 

- Jednakże by przystąpić do ewentualnych rozmów z przewoźnikiem, musimy znać chociaż przybliżoną ilość pasażerów na tej trasie oraz dni, w których przewóz by funkcjonował, a także godziny odjazdu z Ostrów Tuszowskich do Mielca i z powrotem - podkreślił szef gminy. 

bp

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
pasazer
pasazer 23.07.2019, 14:26
policz ile osób pracuje w SSE Mielec z w tych miejscowościach i będziesz wiedział
Cmolesianin
Cmolesianin 24.07.2019, 03:50
Zanim oni łoblicom, to cało kadencja zleci.

Pozostałe