KOLBUSZOWA DOLNA. Pomóż Karolinie stanąć na nogach

 • 22.07.2019, 14:30
 • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA DOLNA. Pomóż Karolinie stanąć na nogach Fot. Anna Pocałuń We wrześniu będę mieć operację rizotomii selektywnej w Szczecinie, mającą pomóc mi osiągnąć samodzielne poruszanie się. Bym mogła uzyskać ten cel, po zabiegu muszę dużo ćwiczyć - możemy przeczytać na stronie zrzutka.pl.
Karolina chce chodzić. Niestety choroba skutecznie jej to uniemożliwia. Znalazł się jednak ktoś, kto pomoże jej w spełnieniu jej największego pragnienia. Aby to zrobić, objechał na dwóch kółkach Polskę dookoła. Wydaje się być niemożliwe? A jednak! Jarosław Mazur swoim skuterem pokonał taką odległość, aby pomóc swojej uczennicy spełnić swoje marzenia.

Agnieszka Magda z Kolbuszowej Dolnej, mama Karoliny

 • Odkąd przyjechałam do państwa, Karolina nie przestaje się uśmiechać. Widać, że jest bardzo kontaktową osobą.
  - Tak, to prawda. Karolina jest osobą sympatyczną i bardzo ciekawą świata. Jest energiczna, radosna, nie boi się nowych wyzwań.
   
 • Z jakimi trudnościami w codziennym życiu musi zmierzyć się pani córka?
  - Największą trudnością jest nauka chodzenia. Karolina dużo chce zrobić, jednak problem z chodzeniem jest dla nas ogromną barierą. Nogi są spastyczne (napięte), niepozwalające na taki ruch jaki chciałaby wykonać.
   
 • Jesteście już po przymiarce nowych łusek. W czym one mają pomóc Karolince?
  - To są ortezy na nogi. Aktualnie Karolina ma sztywne łuski. Stopa nie ma zakresu ruchu. Łuski, które są przygotowywane, będą ruchome i umożliwią jej niemal naturalny chód. Jesteśmy pod opieką specjalisty z kliniki ortopedycznej w Niemczech. Za dwa tygodnie ortezy mają być gotowe.
   
 • Wiem, że ciężko o tym mówić, ale jak może wyglądać czas po planowanej operacji?
  - Karolina będzie 10 dni w szpitalu. Później będzie czas, kiedy będziemy musieli się skupić na rehabilitacji. Dużo pracy i ćwiczeń przed nami. Wiemy, że musimy być systematyczni, inaczej operacja nie przyniesie oczekiwanych efektów. 

 • Jaka była reakcja na wyjazd Jarosława Mazura dla Karoliny?
  - Było to dla nas wielkim zaskoczeniem. Bardzo nas to ucieszyło. Nie pomyślelibyśmy, że ktoś może przejechać dla Karoliny całą Polskę. Serdecznie mu dziękujemy.

Karolina: Chciałabym chodzić 

 • Karolinko, powiedz mi, jak poznałaś się z panem Mazurem?
  - W szkole, jest moim nauczycielem muzyki.
   
 • Wiesz, co ma na celu wyprawa Jarosława Mazura?
  - Tak, on mnie promuje. Dzięki jego wyprawie dużo ludzi się dowie o mojej sytuacji i może zechce mi pomóc.
   
 • Jak często jeździsz na rehabilitację? Jest coś, co ci się podoba w zajęciach?
  - Na rehabilitację jeżdżę około 3-4 razy w tygodniu. Chętnie ćwiczę, nie ma tak, że mama musi mnie czymś motywować. Wiem, że muszę, chociaż czasami jestem bardzo tym zmęczona. Najbardziej lubię hipoterapię. Uwielbiam konie. 
   
 • Przed tobą rok szkolny w szóstej klasie. Słyszałam, że twoje wyniki w szkole są bardzo dobre. Masz swój ulubiony przedmiot?
  - Lubię prawie wszystkie.
   
 • Myślałaś już o swoich planach na przyszłość? Jakie jest twoje największe marzenie?
  - Nie zastanawiałam się jeszcze nad wyborem szkoły, a moim największym marzeniem jest móc chodzić.
   

Karolina zmaga się z mózgowym porażeniem dzięcięcym. Nie jest w stanie samodzielnie chodzić. Porusza się przy pomocy balkonika i osób drugich. Zbiera na specjalistyczne ortezy, które wspomagają naturalny odruch chodu, a także na gorset stabilizujący, pasy derotacyjne, rehabilitację i specjalistyczne leczenie.
Sprzęt rehabilitacyjny jest do osiągnięcia w Klinice Aschau w Niemczech, którego NFZ nie refunduje. Koszt samych ortez wynosi 12 500 zł, gorsetu stabilizującego 3 500 zł, pasów derotacyjnych 850 zł plus codzienna rehabilitacja 80 zł/h.

>> ZRZUTKA DLA KAROLINY <<

 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe