GMINA KOLBUSZOWA. Urzędnicy chwalą się drogowymi inwestycjami |ZDJĘCIA|

  • 25.07.2019, 09:56 (aktualizacja 25.07.2019, 10:25)
  • js

Podziel się:

Oceń:

GMINA KOLBUSZOWA. Urzędnicy chwalą się drogowymi inwestycjami |ZDJĘCIA| Fot. Urząd Miejski w Kolbuszowej Sporo dzieje się przy kościele w Widełce.
Jakie prace i za jaką kwotę są realizowane w czasie wakacji na terenie gminy Kolbuszowa? O tym informują pracownicy urzędu miejskiego.

Na ukończeniu są roboty związane z rozbudową ul. Piaskowej w Kolbuszowej na długości 300 m. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł. Z kolei na ul. Nad Nilem przebudowa obejmuje odcinek o dł. 335 m, a koszt przedsięwzięcia to ponad 230 tys. zł.

Na Górnej 

Trwają też pracę przy rozbudowie drogi Kolbuszowa Górna-Wojków Dolny. - Zakres prac obejmuje przebudowę sieci wodociągowej i gazowej na odcinku 500 m - informują kolbuszowscy urzędnicy.

W Widełce

Do końca lipca potrwają roboty budowlane prowadzone przy kościele w miejscowości Widełka. W ubiegłym roku wykonano tam jezdnię manewrową oraz część miejsc postojowych.

- Obecnie prace obejmują powstanie nowych miejsc postojowych wraz z placem manewrowym i elementami zieleni. W zakresie zadania przewidziana jest również budowa chodnika i budowa odcinka kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 210 tys. zł - dodają przedstawiciele magistratu. 

Trzy drogi 

Rozpoczęto już realizację zadania związanego z przebudową trzech dróg gminnych w Kolbuszowej:

  • ul. Wrzosowej (odcinek o dł. 189 m)
  • ul. Klonowej (odcinek o dł. prawie 87 m)
  • ul. Rolnika (odcinek o dł. 200 m)

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to początek września. Wartość całego zadania stanowi wydatek prawie 690 tys. zł. - Część kosztów inwestycji zostanie pokryta z promesy, którą gmina Kolbuszowa otrzymała na odbudowę zniszczonych dróg i kanalizacji w kwocie 700 tys. zł - zaznaczają urzędnicy 

Przy bibliotece

W tym roku rozpoczną się również prace przy przebudowie ul. Jesionowej w Kolbuszowej (zostanie położony asfalt na szer. 5 m) oraz utwardzeniu placu wraz z przebudową drogi wewnętrznej przy bibliotece publicznej w Kolbuszowej. Ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy tych zadań. Zakończenie prac zaplanowane jest na początek listopada tego roku. 

 

js

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe