Florian Ostrowy Tuszowskie z nowym trenerem

  • 26.07.2019, 09:19 (aktualizacja 26.07.2019, 11:02)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Florian Ostrowy Tuszowskie z nowym trenerem Fot. Marcin Jastrzębski Bartłomiej Krzystyniak (z piłką) to czynny gracz Smoczanki. Mimo podjęcia się trenerskiej pracy w Ostrowach nie będzie rezygnował z gry w mieleckim klubie.
26-letni Bartłomiej Krzystyniak, zawodnik Smoczanki Mielec, został trenerem Floriana Ostrowy Tuszowskie. Kadrę tej drużyny mają wzmocnić głównie młodzi wychowankowie.

Florian w poprzednim sezonie miał swój zespół w rozgrywkach rzeszowskiej ligi okręgowej juniorów. Drużyna ta nie dokończyła rozgrywek, bo gdy kolejny raz nie zebrała składu na mecz, to podokręg musiał ją, zgodnie z regulaminem, wycofać z ligi. – Niestety, młodym się "odechciało" i już... – wspomina Sławomir Trojnacki, prezes klubu z gminy Cmolas, który  kolejny raz w tym roku doznał kontuzji. 

Wzmocnienie kadry 

Tym razem na turnieju o puchar wójta zwichnął bark. Nie wiadomo, kiedy wróci do pełni sił, być może będzie musiał pauzować w pierwszych meczach nowego sezonu. Kadrę pierwszego zespołu ma jednak wzmocnić sporo juniorów. – Liczę, że przynajmniej czterech. Wiemy, że nie dla wszystkich granie w piłkę będzie czymś atrakcyjnym. Taka jest "nowa" młodzież – zaznacza S. Trojnacki. 

Powalczą o wyższe miejsce 

Na pierwszych zajęciach z nowym trenerem, które odbyły się w już w poprzednim tygodniu, pojawiło się 17 zawodników. – Część może przyszła z ciekawości, ale przyznam, że taka frekwencja cieszy. Tym bardziej, że mamy za sobą niezbyt udany sezon – opisuje Trojnacki.

Ostrowy w poprzednim sezonie zdobyły tylko 16 punktów i dało to im odległe dziesiąte miejsce. – Teraz o awansie nie myślimy, ale chcemy się postarać, żeby powalczyć o wyższe miejsca. Nowy sezon na pewno nie będzie łatwiejszy od poprzedniego – podkreśla prezes Floriana. 

Kto bramkarzem?

Zespół z Ostrów nadal będzie musiał korzystać z boiska w Trzęsówce. To na nim będzie rozgrywał spotkania w roli gospodarza, bo ich plac gry jest poddawany renowacji. Ligowe mecze w Ostrowach Tuszowskich będą rozgrywane najwcześniej w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Również w Trzęsówce Florian musi trenować. Sytuacja kadrowa na razie wygląda na dobrą.

– Mają dojść juniorzy, a prawdopodobnie nikt nie odejdzie – tłumaczy prezes Floriana. Ustabilizowała się sytuacja z bramkarzami. W kadrze są Adrian Śpiewak i Jacek Szczur.

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe