Stefania Maciąg - stuletnia porębianka

  • 28.07.2019, 14:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Stefania Maciąg - stuletnia porębianka Fot. Bartosz Posłuszny Kolejna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego obchodziła w tym roku setne urodziny. Jubilatka pochodzi z Porąb Dymarskich.
Kolejna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego obchodziła w tym roku setne urodziny. Jubilatka pochodzi z Porąb Dymarskich.

Stefania Maciąg w czwartek, 18 lipca, świętowała okrągłe urodziny.  Jubilatka całe swoje życie mieszkała w Porębach Dymarskich.

- Przeżyła wojnę, spalenie się domu, ciężko pracowała na gospodarstwie - wspomina jej życie wnuczek. - Więc zajęć na co dzień był ogrom. Bez maszyn, własnymi siłami, sadzenie, pielenie, a później zbiór plonów - dodaje. 

Jak mówi rodzina stulatki, pani Stefania cieszy się, jak na swój wiek, dobrym stanem zdrowia. - Jest spokojną osobą o małych wymaganiach kulinarnych, lubi barszcz, ziemniaki , swojski chleb, jajka i mleko - opisuje upodobania babci wnuk. Jak dodaje, lubi ona spacerować i doglądać zwierząt na gospodarstwie.  - Wcześniej lubiła szyć na maszynie do szycia.

To już trzecia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która ukończyła w tym roku sto lat. Pięknego jubileuszu doczekały się również Stanisława Biesiadecka, która 29 maja świętowała setne urodziny, oraz Waleria Pogoda, która 4 lipca ukończyła sto lat życia. 

Na terenie powiatu kolbuszowskiego aktualnie żyje szóstka osób, które ukończyły sto lat życia. Ciekawą informacją jest to, że są to same kobiety. Jedna w gminie Niwiska, jedna w gminie Majdan Królewski oraz jedna w gminie Cmolas. W gminie Kolbuszowa są dwie kobiety, które ukończyły okrągły wiek.

Najstarsza kobieta żyje w gminie Dzikowiec. Jak informuje Małgorzata Cudo, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dzikowcu, jubilatka w grudniu skończy 103 lata.  

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe