Jest odpowiedź wójta w sprawie lustra drogowego

  • 28.07.2019, 21:15 (aktualizacja 28.07.2019, 21:18)
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Jest odpowiedź wójta w sprawie lustra drogowego Fot. Archiwum O lustro prosiła radna z Brzostowej Góry.
Wójt gminy Majdan Królewski odpowiedział radnej Marioli Kopeć na interpelację w sprawie bezpieczeństwa na drodze w Brzostowej Górze.

Przypomnijmy, że 11 czerwca Mariola Kopeć napisała swoją pierwszą interpelację do przewodniczącego rady gminy. W swoim piśmie skierowanym do Waldemara Kamińskiego poprosiła o poprawę bezpieczeństwa na drodze w Brzostowej Górze (przysiółek Stawisko) poprzez zamontowanie lustra drogowego na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą Maciągi-Stawisko.

- Widoczność jest tam mocno ograniczona - zauważyła radna. Jak dodała, montaż lustra w tym miejscu zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i komfort korzystania ze skrzyżowania.

Zgodne z przepisami

Do prośby Marioli Kopeć odniósł się na piśmie wójt Jerzy Wilk. Jak zaznaczył włodarz, już na wstępie odpowiedzi, oznakowanie przedmiotowego skrzyżowania dróg gminnych z drogą powiatową nr 123 R w miejscowości Brzostowa Góra jest zgodne z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi.

- Projekt stałej organizacji ruchu dla ww. dróg gminnych został opracowany w oparciu o ustawę  z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz poszczególne rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej, a także Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji - uzasadnił wójt Jerzy Wilk. Dodał, że  ww. dokumentacja techniczna została zatwierdzona przez organ zarządzający ruchem tj. starostę powiatu kolbuszowskiego oraz właściwą komendę policji.

Bezzasadne lustro

Włodarz gminy Majdan Królewski wyjaśnił również, że w maju 2019 roku miała miejsce  coroczna kontrola dróg powiatowych i gminnych i nie wykazała ona żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu ww. skrzyżowania.

 - W związku z powyższym montaż lustra drogowego na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą powiatową nr 123 R w m. Brzostowa Góra , w opinii gminy Majdan Królewski jako zarządcy drogi, jest bezzasadny - podsumował.

Dominika Flak

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rynek
rynek 30.07.2019, 08:37
A Korso niech zajmie sie tez tym problemem
dotyczącym ścieków na Rynku w Majdanie Królewski, nie daleko ok 50 m w lini prostej od UG w Majdanie królewskim

http://www.biuletyn.net/nt-bin…
a
a 30.07.2019, 08:36
co chceta łod Wilka on jest Pan i wie wsio a ta komisyja to chyba nie wiele widziała bo jak juz postai jakiesi znaki to pozal sie Boże - bez sensu sa znaki, bo chyba nie wszyscy maja prawo jazdy w ty komisyji...
Kierowca
Kierowca 29.07.2019, 22:05
Nikt nawet nie powinien kwistionowac zasadności lustra... Tu czy tam... Żałośnie się czyta jak ktoś kilka stowek przedkłada na zdrowie i życie ludzkie. Żałosne!
Turysta z Turystycznej
Turysta z Turystycznej 29.07.2019, 12:19
Ciekawe co Wilk powie jak ktoś tam będzie miał wypadek.
Gsvjxuxbdh
Gsvjxuxbdh 28.07.2019, 23:00
Takie samo lustro jest koniecznoscia w ranizowie. Jadac od ug na osiedle skotnia. Ale wszyscy maja na to wyj....ne.

Pozostałe