KOLBUSZOWA DOLNA. Jest decyzja w sprawie interpelacji radnego Panka

  • 30.07.2019, 07:58
  • ap

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA DOLNA. Jest decyzja w sprawie interpelacji radnego Panka Fot. Anna Pocałuń Jest odpowiedź na interpelację radnego Piotra Panka.
Rady Piotr Panek zna już decyzję, jaką podjęła komisja do spraw organizacji ruchu w sprawie montażu lustra drogowego przy ul. Łąkowej.

Pod koniec czerwca do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynął zatwierdzony przez starostę Józefa Kardysia protokół. Sprawozdanie było podsumowaniem z przeglądu oznakowania dróg powiatowych i gminnych. Komisja wzięła również pod uwagę wnioski w sprawie sugerowanych zmian w organizacji ruchu. 

Z dokumentu wynika, że negatywnie rozpatrzono wniosek radnego Panka dotyczący ustawienia lustra drogowego. Kierowcy z ul. Łąkowej w Kolbuszowej Dolnej będą musieli zwiększyć tam swoją uwagę, aby bezpiecznie włączyć się do ruchu. 

Lustra drogowe wypukłe o zwiększonym kącie obserwacji stosuje się w miejscach, gdzie stojące przy drodze budynki, słupy, drzewa ograniczają widoczność kierującym pojazdami. Dotyczy to przede wszystkim:

  • skrzyżowań dróg i ulic osiedlowych
  • wyjazdów z posesji
  • przystanków komunikacji zbiorowej na łukach dróg (torów) lub ulic
  • dróg wewnętrznych w zakładach produkcyjnych, obiektach handlowych itp.
ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe