Już jutro Spinacz. O festiwalu rozmawiamy z jego pomysłodawcą, Dorianem Pikiem

  • 02.08.2019, 20:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Już jutro Spinacz. O festiwalu rozmawiamy z jego pomysłodawcą, Dorianem Pikiem Fot. Archiwum Korso Dorian Pik, pomysłodawca i współorganizator festiwalu.
Przed nam 14. edycja Festiwalu Muzycznego "Spinacz" w Kolbuszowej. O tegorocznym wydarzeniu, które zaplanowano na najbliższą sobotę (3 sierpnia), rozmawiamy z Dorianem Pikiem.

 

Gdzie zagra "Spinacz" w tym roku?

- Tegoroczna edycja odbędzie się na placu targowym przy ulicy Wolskiej. Dotychczas idealną lokalizację stanowił obiekt Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, ale tam aktualnie trwają prace związane z nową inwestycją.

 

 

Czy koncepcja samego festiwalu, przez ostatnie lata, zmieniła się? Do kogo ta impreza jest skierowana?

- To impreza nade wszystko zaadresowana do młodzieży, ale staramy się rozszerzać horyzonty i wybierać pozycje łączące pokolenia. Spinacz mimo małych środków wciąż się rozwija. W tym roku organizatorem imprezy będzie Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Z inicjatywy jej prezesa, Grzegorza Romaniuka,  a w ramach festiwalu od rana na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej Białkówka odbędą się zawody sportowe: bieg na 5 i 10 km, wyścig na rolkach i sprint kolarski. Spinacz ma łączyć i ciągle łączy. Tym razem sportowców i melomanów.

 

 

Kto wystąpi w najbliższą sobotę na scenie?

- Na scenie obejrzymy młode talenty, m.in. RoseMerry z rewelacyjną kolbuszowianką, którą jest Kasia Krawczyk. Ta dziewczyna ma wszystko - świetny wokal, charyzmę i serce do muzyki. To trzeba zobaczyć. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Happysad, czyli zespół z absolutnego top polskiej sceny rockowej. To zespół, nazywajmy rzeczy po imieniu, bardzo radiowy. Na Spinaczu chcielibyśmy widzieć więcej rodzin, a ubiegłoroczny przyjazd Poparzonych Kawą Trzy pokazał, że jest to możliwe. 

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe