Gmina Cmolas. Radny z Trzęsówki interweniuje w sprawie braku chodnika w kierunku Kosów

  • 04.08.2019, 06:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Radny z Trzęsówki interweniuje w sprawie braku chodnika w kierunku Kosów Fot. B. Posłuszny - Przechodnie na widok jadącego samochodu muszą schodzić na pobocze - zauważa Andrzej Bujak.
- Przechodnie na widok jadącego samochodu muszą schodzić na pobocze - zauważa Andrzej Bujak.

Jak pisze w swojej interpelacji radny Bujak, w miejscowości Trzęsówka największe zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców stanowi brak chodnika w kierunku Kosów. - Przechodnie na widok jadącego samochodu muszą schodzić na pobocze. W zimie, gdy drogi są odśnieżone, a na poboczu leży hałda śniegu, ciężko wejść nawet na pobocze - informuje przedstawiciel wsi. - Budowa chodnika jest niezbędna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, szczególnie dzieciom.

Jak nadmienia radny, drugą bardzo ważną rzeczą jest dbanie o poprawę stanu dróg i należyte ich utrzymanie. - Mieszkańcy skarżą się, że do tej pory nie zostały przeprowadzone prace mające na celu zabezpieczenie powierzchni dróg - dodaje Andrzej Bujak, informując, że zostało nawiezione dopiero kruszywo na drogi wymagające remontu po zimowych wybojach. - Zasadne wydaje się ustalenie stałego okresu, w którym co roku będzie wykonywane zabezpieczenie powierzchni dróg, między innymi przed dalszymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Radny w swoim piśmie pytał, jakie planowane są inwestycje w miejscowości w najbliższych trzech latach oraz czy i kiedy planowana jest budowa chodnika, kiedy i na których drogach gminnych planowane jest kładzenie nawierzchni asfaltowej. 

Jak informuje w swojej odpowiedzi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, w bieżącym roku urząd planuje remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych na długości około 550 metrów. W roku 2020 planowane jest wykonanie projektu budowlanego na remont drogi Trzęsówka - Jamnica oraz drogi Trzęsówka Południe - Koczubaj. - Nadmieniam, że Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej posiada wykonaną dokumentację na budowę chodnika dla pieszych przy drodze powiatowej Kosowy - Trzęsówka - Cmolas - zaznacza włodarz. Chodnik miałby liczyć ponad 400 metrów i znajdować się w Trzęsówce po lewej stronie. - W kolejnych latach, jeśli środki finansowe budżetu gminy na to pozwolą, gmina wykona nawierzchnię bitumiczną na projektowanych drogach oraz chodnik, na który dokumentację posiada Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej - informuje szef gminy, podkreślając, że o wprowadzeniu do realizacji każdej inwestycji decyduje Rada Gminy w Cmolasie.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Cmolesianin
Cmolesianin 04.08.2019, 15:10
W ty Trzesówce to wnet bedzie wiency chodników jak w Kolbuszowy.

Pozostałe