Parafianie z Cmolasu hucznie świętowali odpust [ZDJĘCIA]

  • 07.08.2019, 12:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Parafianie z Cmolasu hucznie świętowali odpust [ZDJĘCIA] Fot. B.Posłuszny Odpust trwał od 1 do 6 sierpnia.
Jak co roku w sierpniu odbył się jeden z największych odpustów w powiecie kolbuszowskim. Parafianie z Cmolasu i okolic uczcili tym samym święto Przemienienia Pańskiego.

Święto to przypada na 6 sierpnia. Sanktuarium i parafia Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, co roku,  od 1 do 6 sierpnia organizuje huczny odpust i związane z nim uroczystości.

- Tegoroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie w oczywisty sposób nawiązują do tego, co na cmolaskim Taborze przeżywaliśmy podczas odpustu w tamtym roku - pisze ks. Michał Bator, proboszcz, na stronie parafii. - Wówczas szczególnej refleksji poddane były nam słowa "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", nawiązujące do Dziejów Apostolskich, a w dalszej kolejności do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski.

  Jak dodaje ksiądz proboszcz, w tym roku napełnienie Duchem Świętym i Jego obecność w nas pragniemy jeszcze bardziej odczuć i umocnić. - W dniach odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego przyświecać nam będą więc słowa "W mocy Bożego Ducha".

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
prawda
prawda 09.08.2019, 19:08
to jest największy i najstarszy odpust w regionie kolbuszowskim, cmolaskie sanktuarium jest centrum życia duchowego w cały regionie

Pozostałe